Çocuklara kesinlikle din eğitimi verilmemelidir.

36 yaşındayım, ortaokulu Anadolu İmam Hatip lisesinde okudum. Hem eleştirel düşünmeyi hem iyi derecede İngilizce’yi orada öğrendim.

Bir yandan da orada sesimin erkeklere haram olduğunu, insan olduğum için günahkar olduğumu, tek günahsız insanın peygamber olduğunu, onun bile saatlerce tövbe ettiğini, tövbe etmem gerektiğini öğrendim.

Dengem bozuldu, afalladım, işin içinden çıkamadım. Örtü taktığım zamanlar örtülüler yobaz diye etiketlenmişti, inadına taktım. Sonra serbest oldu. Herkes takmaya başladı ama kafamda oturmayan onca şey vardı, çıkardım.

Çocuklara kesinlikle din eğitimi verilmemelidir. Anlatılanlar, küçücük çocuk zihinler için uygun değil. Dini inanç kişinin yetişkin olduktan sonra karar vereceği bir kavram.

Çocuklarınıza yalnızca kurallardan bahsedin. ‘’Bu doğrudur, mutlaktır, kesindir’’ değil. ‘’Onun kuralı öyle, bunun böyle ve senin aklına ne yatarsa ona inan.’’ Olması gereken bu.

Zira aslolan ahlak ve saygıdır.

Ben benim gibi çelişkiler içinde kalıp bocalamasın diye çocuğuma bunu böyle söylüyorum.

**Yazıyla beraber paylaştığımız görselin kime ait olduğunu bulamadık. Biliyorsanız kaynağıyla beraber yorum bırakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir