Babam ”Ne yaparsan senin yanındayım” dedi.

13 yaşında kendi isteğimle başörtüsü taktım. O zamanlar mutluydum ve dini sadece kadınların başörtüsü olarak görüyordum. Liseye geçtiğimde başörtüsü bana zulüm gibi gelmeye başladı ve özgürlüğümün kısıtlandığını hissetmeye başladım. Arkadaşlarımın yaptığı şeyleri yapınca “sen kapalısın” tepkisi ile karşılaşıyordum. 1 yıl kadar düşündüm başımı açmayı ama ailemin tepkisinden korktum. Önce ablama söyledim “Eğer böylesini istiyorsan yap, sana kimsenin engel olmasına izin verme” dedi ve bu bana cesaret verdi. Ablamdan sonra babamla konuştum bana “Yavrucuğum başını kapatırken de karışmadım açarken de karışamam, ne yaparsan senin yanındayım” dedi. Dünyalar benim oldu çünkü 4 sene sonra saçlarımı savurarak gezebilecektim. Ve 10. sınıfın yazında çıkardım başörtümü.

(Görsel: Kathrin Honesta)

Comments (3)

  1. Ne büyük şans ! tebrikler çok sevindim 🙂

  2. Bende saçlarımı rüzgarda savurmayı, ıslak çimlere uzanıp gökyüzünü izlemeyi, deli gibi paten yapmayı çok seviyorum. Ve bunları ve daha fazlasını da yaptım. Ama ne yazık ki İslamı anlayamamış canım ülkem Türkiye’de değil. Evet yurt dışında kapalı bayanların namahrem gözler görmeden Allah’ın helal kıldığı şeyleri yapmak için daha çok imkan var. Ama bu imkanları oluşturanlar bizim gibi insanlar. bu imkanları sağlamak için bizler de çalışabiliriz diye düşünüyorum.

  3. Peki lisede nasıl tepkiler aldım illaki tepki vermişlerdir nasıl dayandın ben sırf el alem ne der diye açılmak istemiyorum lise 1 deyim şuan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir