“İstersen öl yine de açılmazsın.” dediler, adım çıkarmış mahallede.

Öncelikle hepinize merhaba. Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. 3. sınıfa geçtim. Babam dışarda da okumama izin vermedi, erkek kardeşime bile izin vermeyen bi babaya sahibim. Öyle dindar bi ailem yok hatta dinle pek araları da yok. Ama çok kuralcılar disiplin ve ahlak olarak. Ben de 18 yaşında “Bir anda yapamazsın, yoldan çıktın.” diyen arkadaşlarım ve o zaman ki erkek arkadaşımın baskısıyla düşünmeden kapandım. 5-6 ay sonra çok pişman oldum. Ama babam “El alem ne der?” dedi ve asla açılmama izin vermedi.

2 yıldır kapalıyım. Arada gizlice evden kapalı çıkıp, dışarlarda açık geziyorum. Gözlük, şapka, peruk takarak tanınmamaya çalışıyorum. Açılmak içim her çabaladığımda dayak yedim, şiddet gördüm, baskının her türlüsünü yaşadım. Küfür, hakaret, dayak, baskı, daha çok kapatma ve eve kitleme vs.

Asla kabul etmeyen bi babam var, din için değil el âlem için ve onu sonuna kadar destekleyen bir annem – tam yobazlar. Annem ve babam 21 yaşındaki kızlarını döven yobazlar oldukları için onları asla affetmeyeceğim. Çünkü açık giyinmek değil başımı açmak istedim. Düğünde, orada burada açılırım ama komple açılamam. Onlara göre böyle. Annem babamdan, babam annemden beter. “İstersen öl yine de açılmazsın.” dediler, en son adım çıkarmış mahallede.

Öyle dışarıda falan da çalışamazmışım, atansam belki, yoksa izin yokmuş özelde çalışmaya, daha birçok konu var sıktıkları. Teyzelerim, kuzenlerim, halam falan hepsi açık bana hep ezik gözüyle bakıyorlar. Ben buna dayanamıyorum. Onlar saçlarını boyarken “Sen zaten kapalısın ne gerek var?” diyorlar. Asla kapalı dindar biri değilim. Zaten dinden de soğudum, eskiden böyle değildim. Bu işkenceyle 2 yıldır yaşıyorum bi gün evlenip ya da iş bulup bu şehirden gideceğim ve sonuna kadar dini değil iyi bir insan olmayı savunacağım.

Çocuklarıma dinden önce insanlığı öğreteceğim. Bugüne kadar kimseyi kırmadım. Üzmedim. O yobaz ailemi bile. İnanıyorum ki birçok dindardan daha iyi biriyim, din değil iyilik kazanacak bir gün.

(Görsel: Serena Malyon)

Comments (2)

  1. Kararsız ama kararlı

    Sana inanıyorum canım <3

  2. vazgeçmeyelim,biz vazgeçmeyelim ki yobaz insanlar kazanmasın.Kendini yalnız hissediyorsan konuşmak istiyorsan lütfen bu yorumu yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir