Kendimi herkesten farklı iğrenç biri gibi görmüştüm.

Ben muhafazakâr bir ailede büyüdüm, bunu biliyordum ancak beni bu kadar kısıtlayacaklarını düşünmemiştim. Ablam açılmadan önce benim için çok garipti.

Ben biseksüelim, bunu kabullenmek benim açımdan çok zordu çünkü kızlardan hoşlanıyordum. Kendimi herkesten farklı iğrenç biri gibi görmüştüm. Benim gözlerimi açan arkadaşımdı, kendimi keşfetmemi sağladı ve iğrenç biri olmadığıma beni inandırdı. Bu durumu şu an sadece ablam ve birkaç arkadaşım biliyor.

Ben başörtülü değilim ama annem tarafından baskıyı hissediyorum, her dar giyindiğimde “Cehennemin var olduğunu biliyor musun?” diyor. Mükellef olduğumu söylüyor, akrabalarım ne zaman kapanacağımı soruyorlar, giydiğim her şeye bir şey buluyorlar. Şimdi bir inancım yok, bu dinden nefret ediyorum, özgürlüğümü kısıtlayacaksa neden var?

(Görsel: Lydia Ortiz)

Comment (1)

  1. Merhaba. Ben de biseksüelim ama kapalı bir bireyim ve aileni dinlememeni istediğini yapmanı söylemek istiyorum. Eğer bir gün onların zoruyla kapanırsan tekrar açılamayabilirsin. Akrabalarının, arkadaşlarının sana söyleyeceklerini önemseme. Sen sensin, sen olarak kal ^^

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir