Yaşadığımı hissetmek istiyorum.

Liseye geçtiğim yaz kapandım. Bilinçsizdim. Ailemse beni kandırdı. Aynı sıralarda dini sorgulamaya başladım. Müslüman değildim artık. Sürekli açılmaya çalıştım ama başaramadım. Sevilmemekten korktum. Babama açılmak istediğimi söylediğimde bana “Seni sevmek zorunda değilim” dedi. Ne kadar üzüldüğümü hiç unutamıyorum. Tüm lise hayatım çöp. Asla kendim olamadım. Sürekli ama sürekli kendimden nefret ettim. Aynaya bile bakamıyordum. Utanıyordum çünkü. Kendim değildim. Kendimi yaşayamadım. İzin vermediler. Hayatımı elimden aldılar.


Sürekli psikolojik sorunlarla uğraştım. Hâlâ uğraşıyorum. Depresyona girdim. Kendimi öldürmeyi düşündüm. Hâlâ daha düşünüyorum. Bana hayatımı yaşatmadılar. Özgüvensizim. Arkadaşım yok. Dışarı bile çıkmaya çekiniyorum. Kendim olamadığım her gün yaşamaktan nefret ettim. Buna kafayı takmaktan üniversite sınavına bile çalışamadım. Kazanamadım. Şu an 2. senem. Yine hazırlanıyorum sınava.


Ben, 5 yıldır ailemin zoruyla kapalıyım. 5 yıldır hayat bana zindan. Hissettiklerimi küçümsemeyin. Beni sadece, yaşadıklarımı yaşayan anlar. Nasıl kayıp hissettiğimi, her dakika hissettiğim mutsuzluğu sadece benim gibi olan kadınlar anlar. Çok acı çektim. Çekiyorum. Kurtulmak için üniversiteyi kazanmayı bekliyorum. Artık yaşadığımı hissetmek istiyorum. Mutlu olmak istiyorum. Kendim olmak istiyorum. Özgür olmak istiyorum.

(Görsel: Leon Spilliaert)

Comments (3)

  1. konuşmak istersen senin için burdayım instagram: neruda2165

  2. […] Bu, buraya ikinci yazışım. “Babama açılmak istediğimi söylediğimde ‘Seni sevmek zorunda değilim’ dedi” başlıklı yazıyı ben yazmıştım. Yazalı 1 yılı aşkın bir süre geçmiş. Çok şey oldu. […]

  3. belki bir gün

    ben bir erkegim ama benimde yaşantım hiç güzel degil ölü gibi yaşıyorum 18 yaşımda yaşlandım saçlarım döküldü öz güvenim sıfır sevdigim kadına onu sevdigimi bile söyleyemedim görünüşümden dolayı bir güzel düşünüyorum birde beni ne edecek ki yaşlandım saçlarım döküldü bu yaşta 21 yaşındayım şuan okadar uzaklara gitmek istiyorum ki hiç kimsenin olmadıgı bir yere ama maddi durumum el vermiyor. aileni kınıyorum zorla kapatmak kızını doğru birşey degil bende kendi yaşantımdan dolayı az çok anlıyorum seni bence simdi açılmış olsan bu senin suçun degil ailenin seni zorla kapatması tabi bu açılma tafsiyesi degil okudugumum okuldada kapalı biri vardı lise bitti üniye gitti galiba açıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir