Babam “Seni doktora götürsek kız olmadığını öğreniriz” dedi.

Yaşamak; neye göre, kime göre? Düşüncelerimiz, bizi var eden en büyük etkendir. Düşüncelerimiz olmasaydı hayvanlardan ne farkımız kalırdı? Bir de şu var; yalnızca insanların bizim için düşündüğü eylemleri yerine getirirsek ne olur, biliyor musunuz? Makineleşmiş beyinlerden ibaret maketler oluruz.

Şimdi sizlere hikâyemi anlatayım. Benim annem sırf onun istediği gibi bir kız olmadım diye intihar etti. Sonra ben babamın zoruyla kapanmaya karar verdim ve kapandım. Yaklaşık 6 aydır kapalıyım ama açılacağım, kararlıyım. Buna eminim, ben böyle bir insan değilim; düşüncelerim ve kıyafetlerim arasında büyük bir fark var. Eğer başımdaki o bez beni namuslu ve şerefli yapıyorsa yapmasın, istemiyorum. Ne yaşadığımı bir ben bilirim bir de ruhum. Ne küfürler ne hakaretler ne aşağılamalar. Bakın; babam bana ne dedi, biliyor musunuz? “Seni doktora götürsek kız olmadığını öğreniriz” dedi. Evet, bunu benim öz babam söyledi. Şimdi dönüp bakıyorum da neden sevmediğim insanlar için kafama bir şey takayım ki? Bu, bana göre değil ve olmayacak. Artık nefes alamıyorum. Benimle iletişime geçmek isterseniz her zaman bu dünyada bir yerde yaşıyor olacağım.

(Görsel: Paula Rego)

Comments (2)

  1. Hikayeni derinlemesine okumak isterdim biraz üstten anlatmışsın ama yaşadığın acıyı anlayabiliyorum.
    Annenin yaptığı işe çok anlamsız geldi ne kadar kötü birşey yaptın ki ölü mu kendine hak gördü.
    Aslında ne diyeceği mi tam olarak da bilmiyorum belli ki herşey üstüne geliyor tek diyebileceğim hayattan kopmamaya çalış guzel yıllar bizi bekliyor şuan da kapana kısılmış gibi hissedebiliriz ama zamani geldiğinde kuşlar kadar özgür olacağız o günler gelene kadar sadece sabret ve bunun hayalini kur sana güç verecektir.
    Kendini de sevmeyi unutma çünkü sen çok değerlisin♡

  2. Kararlı ol ve fikrinden dönme lütfen. Konuşmak istersen instagram adresim @ozgurlukemekisterr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir