Ben ailemi düzelttim ve kendimle gurur duyuyorum.

Selam, yeniden ben ama bu seferki başarı mektubu! Evet, başardım; şimdi sıra sizde… Gerçekten tam 7 aydır verdiğim mücadelem bitti. Aylarca dayak yedim, “Orospu, git de kendini pazarla, defol bu evden” gibi söylemlere maruz kaldım. Yetmezmiş gibi okuldan alınmakla tehdit edildim. Sınav yılımda 7 ay boyunca vücudumda bir ton morluk, yara, tırnak izi oldu. Bazı zamanlar ağrıdan uyuyamadım. Eğer ‘El âlem ne der?’ diye düşünen bir aileniz varsa o el âlem sizi derhal açık görsün; evet, o el âlem. Ben bunu yaptım, ailem aylarca “El âlem ne der? Allah sana merhamet etmez. Orospu mu olacaksın” dedi. Günlerce, aylarca sürekli ardı arkası kesilmeyen vaatlerde bulundular. Ama ben gittim, önce o çok korktukları el âlemden kasıt hiçbir işe yaramayan bir avuç dedikoducu insan sürüsünün beni açık görmesini sağladım. Ardından defalarca gizlice evden açık çıktım ve eve açık döndüm. Koskoca 7 ay, en sonunda pes ettiler.

Şu an kıyafetle ilgili problemler yaşıyorum, sadece oversize tişört ve dar olmayan kıyafetler giymeme izin var. Fakat zamanla bunu da düzeltebilirim. Ben ailemi düzelttim ve kendimle gurur duyuyorum. Annem ve babam kendi aralarında konuşurken kardeşim onları duymuş, “Çok haksızlık ettik kıza, vücudu mahvoldu, bu kadar uzatmamalıydık” demişler. Evet, onlar değişti ve bunu ben yaptım. Kendinize inanın. Evet, kolay olmadığını biliyorum. Ölümle bile tehdit edildim ama oldu. En dindar, en muhafazakâr aileler bile eninde sonunda alışıyor; dayanın. Sizi seviyorum, umarım bu mektubu okutan herkes mücadelesi için bir cesaret bulur.

(Görsel: Yoko Akino)

Comments (3)

  1. Hayrunisa

    sekizinci sınıfın sonunda annemin zoruyla kapandım,asla kapanmak istemeyen ve saçlarını çok seven deli dolu bir kızdım 2 yıl oldu 11.sınıfım ve hala başıma o şeyi takmak zorundayım 4,5 ay oldu açılmak istediğimi kendime itiraf edebileli.anneme nasıl söyleyeceğim ne diyecek diye çok korkuyorum hatta yazarken bile ellerim titriyor. diyorum ki kızısın sen onun izin verir git konuş sonra zorla kapatırkende kızıydım açılmama izin verseydi zorla kapatmazdı… babam ne der hiç bilmiyorum çok dindar bir baba değil babam ama açıldığımda laf atıcağını düşünüyorum napıcam bilmiyorum nasıl söyleyeceğim ne derler hiç belli etmedim açılmak istediğimi akşamları uykudan uyanıp sessiz sessiz ağlıyorum yeter be yeterr

    • İstersen konusabiliriz bu mektubu yazan kişiyim her zaman destek olurum

  2. Merhaba seninle konuşmak isterim bana ulaşır mısın? Instagram adresim 2021_yks_adayix
    Not: Yorumu gören herkes dilerse bana yazabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir