Muhalefete Çağrı

Tüm muhalefete çağrımızdır;

Bizler; dindar aileler, cemaatler ve tarikatlarca politika oluşturanların kıskacında kalmış, yoksullaştırıldığımız ve kişiliksizleştirildiğimiz yurtlarda gün sayan, hassasiyetler zorbalığı ile hayat gasp eden muhafazakarların endişeli çocuklarıyız.

Bizler; tek tipleştirilmemiz için açılan İmam Hatiplere mecbur gönderilen, inanmadığı orucu tutmak zorunda bırakılan, eğitim hakkı gasp edilen ya da ağır şartlara bağlanan, istediği bir giysiyi giydiği için sırtında sandalye kırılan, ve hatta hiç giyemeyen gençleriz.

Bizler; psikolojik şiddetle Cuma’ya gitmek zorunda olan, dini baskı ve yozlaşmışlık içindeki aile ile uçurum yaşayarak bunalıma giren, yurt köşelerinde ya da evin o ufacık bölgesinde iç dünyasına dönen, gömüldüğü sessizlikle umutsuzluğa sürüklenen gençleriz.

Bizler; tarikat yurtlarında intihar eden, tacize uğrayan, tacizi gizlenen, şiddet gören, susturulan, korkutulan, yoksullaştırılan ve ekonomik olarak bağımlı kılınan, üniversite yaşantısı yozlaşmışlığa emanet edilen, isyanını korku kaplamış yalnız gençleriz.

Bizler; ailelerimiz tarafından yaratılan bu düzen altında ezilen, işsizlik ve geleceksizlik tehlikesi ile karşı karşıya kalan, gençliğinin üzerine koca bir yolsuzluk, yoksulluk ve itaat enkazı bırakılan, yorgun ve yaşlanmış gençleriz.

Bizler; arkadaşımız Enes Kara’nın değil, arkadaşımıza ve yüzlercemize anksiyeteyi, bunalımı ve umutsuzluğu yaşatan, yaşamlarımızın önüne geçen tarikatlara hassasiyet gösteren muhalefet temsilcilerimizi izleyen, siyaseten yalnız bırakılmış gençleriz.

Bizler; politik sahada sesini duyurmak isteyen, temsilci ve vekili tarafından yalnız bırakılmak istemeyen, endişe yalanıyla hepimize gerçek endişeyi yaşatan güç sahiplerine değil, bizlere yüz çeviren politikaları umut eden, yalnız yürümek istemeyen gençleriz.

Kazanacağınız oylar hiçbir gencin hak ve özgürlüklerinden değerli olamaz. Sesimizi duyun ve sesimiz olun. Bizi görmek, sesimizi yükseltmek sizin sorumluluklarınız arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir