“Sen kadınsın, yapamazsın ama kardeşin erkek, yapar.” dediğiniz her anın acısını çıkaracağım.

Merhabalar. Ben başörtüsünü iki yıl önce çıkarmış bir kızım. Bunu yapabilmek için her şeyi yaptım, canıma bile kıydım. Biliyorum, çok çocuksu diyeceksiniz ama ben istemediğim bir hayatı yaşamaktansa ölmeyi göze almıştım. Erkek kardeşim her istediği şeyi yaparken eve kapatılmam, telefonlarımın kontrol edilmesi artık cidden katlanılmaz bir hâl aldı. Kadın olduğum için ailemin namusu olmam, cinsel bir obje olmam… Ciddi anlamda aklıma geldikçe sinir krizi geçiriyorum.

Ailemden nefret ediyorum. Ben kimsenin namusu değilim, bu benim bedenim. Sırf kadın olduğum için engellediğiniz her şeyi zamanı gelince yapamayacağımı mı sanıyorsunuz? Şu zihninizdeki iğrenç düşüncelerden vazgeçin artık. “Erkek yapar, sen kadınsın, otur, sus, konuşma.” Pardon, biz kadın olunca sizin kuklanız ya da köleniz mi oluyoruz? Evet, kadınım. İyi ki kadınım. Her şeye rağmen kadınım. Gün gelecek engellediğiniz her şeyi gözünüzün önünde yapacağım.

“Sen kadınsın, yapamazsın ama kardeşin erkek, yapar.” dediginiz her anın acısını çıkaracağım. İnsanlar çoğu zaman ailelerinin yanındayken mutludur ama ben çoğu zaman mutsuzum çünkü ne yaparsan yap asla memnun olmayan, geri kafalı, sürekli çocuğunu aşağılayan cahil bir babaya sahibim. Annem ise hiçbir zaman arkamda durmaz. Babam annemi de aşağılar ama annem ses çıkarmaz. Şu an mutsuzum evet, belki her gece ağlıyorum; olmak istediğim kişi olamıyorum diye, sizin namusunuz olarak sıfatlandırılıyorum diye, iğrenç düşüncelerinizin kurbanı oluyorum diye… Ama emin olun hepsinin hesabını soracağım.

Seneye hukuk fakültesinde olacağım ve ileride de en iyi avukatlardan biri… O zaman şu hayatta beni üzebilecek kimse kalmayacak çünkü siz de olmayacaksınız. (Mesafe anlamında.) Ve ben sizdeki bu erkek üstünlüğüne dur diyeceğim ve benim gibi insanlara tavsiyem, özellikle de hemcinslerime; asla size bu muameleyi yapan insanlara karşı susmayın, onların sizi alt etmesine, size istemediğiniz şeyler yapmasına izin vermeyin. Siz çok güçlüsünüz. Biliyorum, böyle hastalıklı insanlarla baş etmek zor ama biz kazanacağız; onlar değil.
Konuşmak isteyenler için SC:kaddmrsqws

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir