Ben özgürlüğüme kavuşacağım günü bekliyorum

Merhaba güzel kızlarım. Bu siteye uğramayalı baya zaman oldu ve nitekim ben hala aynı yerdeyim. İçimde biriken o kadar çok şey var ki. Neredeyse hepinizin mektuplarında gördüğüm o manipülasyoncu ve baskıcı ailelerden birine sahibim. Onlardan bizi anlamalarını beklememiz çok saçma arkadaşlar. Bizleri ancak biz anlayabiliriz. O baskıyı, çift kişilikli yaşamayı, boğulmuşluk hissini, günah keçisi hissetmeyi sadece bu süreçten geçenler bilebilir. Zaten ben konuşacak dertleşecek bir aileye sahip miyim onu bile bilmiyorum. Annemle aramdaki buzlar asla erimedi. Bu durumu düzeltmek için ikimiz de çabalamadık. Oysa ki o bana bir adım atsa ben ona on adım atardım.

Bazen benden gerçekten nefret ettiğini düşünüyorum. Mesela bunun bir sebebi de doğuştan göz kapaklarımın düşük olması. Size saçma gelebilir belki ama sürekli beni yorgun uykulu hasta gösteriyor bu gözler. Annem de çok sosyal ve kendince neşeli biri olduğunu düşünüyor ama bana kalırsa fazlasıyla sahte ve karamsar biri. Ancak insanlara karşı hep yalancı ve ben de onun gibi olamadığım için beni insan içine çıkarmaya utanıyor. Yüzüme bakanı hayattan soğutan çirkin biriymişim. En son bana söyledikleri, sürekli anneliğin kutsallığına sığınması, beni incitmesi, kırması, hem fiziksel hem psikolojik şiddet uygulaması, aslında ne kadar zayıf bir insan olduğunu bana anlatıyor. Karşıma geçip iki düzgün kelime konuşamaz ama beni ağıza alınmayacak hakaretlerle saatlerce ağlatıp haklı olduğunu sanar kendince. Babamın da ondan pek farkı yok. Artık on sekiz olduğumdan mıdır bilmem fiziksel şiddeti bıraktı ama annem hala devam edıyor. Canım hiç yanmıyor ama artık istesem karşılık veririm o aşağılık kompleksiyle evladına cehennemi yaşatan anneme ama asla yapmam. Bırakayım o haklı olduğunu sansın.

Ben özgürlüğüme kavuşacağım günü bekliyorum dört gözle. Dört ay sonra o rüzgarda saçlarımı savuracağım. O siyah aynı zamanda dünyamı da karartan örtüyü bir daha almayacağım başıma. Dışarı artık daha istekli çıkacağım. Boynum bükük durmayacağım. O hayallerimi yaşayan kızların yanında beni henüz tanımayan biri tarafından başımdaki yüzünden muhafazakar damgası yemeyeceğim. Olmadığım biri gibi davranmayacağım. Dediğim gibi ben bu yolda maddi olarak yalnız olsam da manevi olarak sizlerin olduğunu biliyorum. Kimseye de hesap vermeyeceğim tanrıdan başka. Biraz uzun oldu ama eğer okuduysanız okuduğunuz için çok teşekkür ederim güçlü kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir