Kendi doğrularımın arkasındayım

Merhaba. Burada birçok kızın benimle çok benzer hatta aynı diyebileceğim sorunları yaşadığını ve bunları bu hesaba yazdıklarını görünce ben de kendi yaşadıklarımı paylaşmak istedim.

Ben dışarıdan bakıldığında asla böyle olduğu tahmin edilemeyecek kadar dışı ile içi birbirinden çok farklı bir insanım. Bu kadar çelişkili bir durumda olmak beni de çok yoruyor fakat bunların tüm sorumlusu bir bireyin özgür tercihlerine biraz olsun saygı dahi göstermeyecek kadar medeniyet yoksunu ailem. Her şey çocuk yaşta neyin ne olduğunu bilmeden kapanmam ve ailemin isteklerine zamanla ayak uydurarak ferace gibi ciddi tesettüre girmem ile başladı.

Çok dindar olan ailem din konusunda çok fazla üstüme düşüp küçük yaşlardan itibaren din ağırlıklı eğitim almamı sağladı ve içinde dindarlıklarına aykırılık bulunan hiçbir şeyi yapmama müsaade etmediler. Her şeyin çok içimde kaldığı çocuksu heves ve düşlerimin içimdeki karanlık mezarlığa gömüldüğü bir geçmişim var. Ailem bununla da kalmayıp çocukken maruz kaldığım bir aile içi cinsel istismarı örtbas etmek için benim çocukluk masumiyetimi kullandı, o gün hayatımın en acı darbesini ailemden aldım. Haklı olmanıza rağmen haksız rolü yapıp yalancı durumuna çıkmak o kadar içinize oturuyor ki. Hayatım da hiç o kadar bir şeyin zoruma gittiğini hatırlamıyorum.

Her şeye rağmen tanıştığım ve adeta karanlık dünyama beyaz bir melek olmuş olan o kızla olan düşlerimiz için ayakta durup beraber kuracağımız geleceğimiz için umutluyum. Kendisi liseden tanıştığım en yakın arkadaşım. Onunla bu kadar benzer sorunları yaşıyor olmamız ve hayatın bizi bir araya getirmesi hâlâ çok hayret ettiğim bir mutluluk sebebim. Cinsel yönelimim ve dini inancımı da daha özgür bir şekilde yaşamak için bu şehirden gidip yeni bir hayat kurmak zorundayım. Biseksuel ve dini inancı net ve belli olmamakla birlikte müslüman olmayan bir kızım. Hayatımı istediğim hale getirene kadar da pes etmeyeceğim. Kendi doğrularımın arkasındayım.

Buraya yazdıklarımın birileri tarafından okunduktan sonra yüreklerine bir nebze de olsun değmesini istiyorum. Güçlü olun kızlar ve pes etmeyin. Tüm zorluklara rağmen hayatınızı kazanacaksınız. Sizi tanımayan ama bir yerlerde hep iyi dilekleri sizlerle olan biri olarak yazıyorum. Sevgiyle kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir