Ben üniversitenin ilk günü açılacağım ve haberiniz olmayacak

Şu an daha cesur hissediyorum. Bence bu ülkede dinle ilgili çok kirli bilgiler var ve ben bu kirli insanları da kirli bilgilerini de reddediyorum. Annem bana saçımın bir teli bile görünse yıllarca cehennemde yanacağımı söyledi. Babam kızlarının başörtülü ve başarılı olmasını istiyormuş. Başörtü takmazsak okumamamızın daha iyi oldugunu söyledi. Tanrı beni neden yaksın? Ben neden yıllarca işkence çekeyim? Tanrı affedici ve merhametli, bunu yıllardır söylüyorlar ama en ufak hatamızda (tabi bu hata bile değil) yanacağımızı söyleyip korkunun ruhumuza işlemesini sağlıyorlar.

İnanmıyorum sizin bu çarpık din bilginize. Ben inanıyorum ve güveniyorum tanrıya. Siz sadece korku aşılıyorsunuz. Reddediyorum. Saçlarla alıp veremediginiz nedir ya. Din ile ilgili tek yaptığınız şey kızlarınıza zorla ve baskıyla başörtüsü taktırmak. Siz nasıl insanlarsınız. Bunu yapmaya hakkınız yok. Ben üniversitenin ilk günü açılacağım ve haberiniz olmayacak. Sonra keyfim isterse söylerim. Üzülebilirsiniz. Sizi seviyorum ama yıllardır ne çektiğimi de ben biliyorum. Ben hakkım olanı alacağım. Bu benim hakkım. Hakkımı zorla aldınız benden. Ben de hakkım olanı zorla alacağım. Bir sonraki mektubum açıldığım gün. Ondan sonraki mektubum ise ailemin haberi olduğu gün. Ve son mektubum ise her şey yoluna girdikten sonra olacak. Lütfen güçlü kalalım. Sevgilerimle.

Comments (2)

  1. Aynısını yapmayı planlıyorum ama ondan sonrası beni korkutuyor. Iki farklı hayatım olacak ve stresle yaşayacağım pantalon giymeme bile izin vermeyen babama nasıl açılmak istediğimi söylerim inanın bilmiyorum

  2. Bende aynısını yapmayı defalarca düşünüyorum.Annem gördüğü açık kadınlara aa ne güzel, aaa şöyle böyle diyor ve benim içim içimi yiyor.Bana izin vermediği bir şeyi başkasında övmesi.Önceden sadece saçı açık olan biriydim sürekli kısa kollu giyme derdi ve daha ortaokuldaydim.Oyüzden artık nir üniversite kazanıp onlardan bağımsız ve açık yaşamak istiyorum lütfen burdan birbirimize destek olalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir