Biz zorla kapanmış kızlar olarak fotoğraf çekinmeyiz

Benim yazacaklarım biraz uzun olacak, fakat girdiysen lütfen sonuna kadar oku. Benim kapanma hikayem neredeyse bu sitedeki herkesle aynı. O yüzden açılma kısmından başlayacağım. Üç sene önce bunu aileme söyledim ve annem namaz kılmadığım için açılmak istediğimi, imanımın zayıf olduğunu söyledi. Halbuki namaz kılmak bile bana o kadar kötü hissettiriyor ki, her kıldığımda ağlayarak kılıyorum. Babam da bir sürü şu an hatırlayamadığım saçma şeyler konuştu. Daha sonra bir daha konuyu açmadım. Fakat şu an 18 yaşında yalanlarla dolu bir hayatım var. 1 senedir uzak mesafe ilişkisi yaşıyorum. Sevgilimle dört kez buluştuk ve o benim kapalı olduğumu bilmiyor. Dışarı çıkarken açılıyor, eve girmeden kapanıyorum. Okulda maalesef yapamıyorum bunu ve imam hatipte okumama rağmen okulda bile iğrenç hissediyorum. Sene sonu geldi ve mezuniyet konuşuluyor. Ben kapalı bir şekilde mezun olmak istemiyorum… Biz zorla kapanmış kızlar olarak fotoğraf çekinmeyiz. Kıyafetlerimizi giyinip aynada kendimizi güzel hissettikten sonra başörtümüzü takar ve ağlamaya başlarız. Biz üniversiteye başlamayı ve biraz daha özgür olmayı bekleriz, tabii cesaret edebilirsek… Bu açılamama mevzularından sonra ben manevi ve sevgi olarak ailemi sildim çoktan. Fakat yarın onlar tamamen beni silse maddi olarak tutunacak bi dalım yok. Keşke ben de bazıları gibi cesur olabilsem diyorum hep. Bana bu zamana kadar neler anlatıldı, ne cesaretler verildi, ne örnekler gördüm… Ama sanırım ben gerçekten korkak ve rahata düşkün biriyim.

İçimi dökmek istediğim daha çok şey var ama hepsi alakasız alakasız olacak. O yüzden şimdi bırakıyorum. Mailime cevap yazarsanız çok mutlu olurum.

Comment (1)

  1. daha iki hafta once acilmak istedigimi aileme söyledim lise sona geciyorum ve yaklasik 12 yasinda regl olunca kapatildim evet kapatildim diyorum cunku bunca zaman sacma tarikatlarin oldugu bir kuran kursuna gittim bes yaşından beri her yaz beni oraya gönderdiler ve ben ilk kez kendim için bir şey yapmak istedim onlari karsima alip ne hissettigimi ve yaptiklari din adi altindaki dayatmanin psikolojimi nasil bozdugunu anlattigimda destek oldulae ve bir hafta sonra aciliyorum hayatimi bundan sonra kendi istedigim sekilde kurmak istiyorum inan bana benim gibi korkak biri yaptiysa sen yaparsin kendine olan guvenini kazan ve bunu yap baskalari ne der diye degil sen istedigin icin yap.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir