Dinsel açıdan korkuyorum cehenneme gitmekten, fakat bir yandan da açılmak istiyorum.

Merhaba, ben 8. sınıfta kapandım. Ailem zorlamadı. Babam zaten böyle şeyleri takmıyordu, fakat annem biraz baskı yapıyordu. Aslında annem zorlamadı. Sadece kapanırsan daha iyi olur diye psikolojik baskı yaptı ve kapandım.

Şu an 9. sınıfım ve beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum. Kapalı beden eğitimi öğretmeni olmuyormuş. Devlet izin verse de kapalı bir bayana bu yakışmaz diye düşünüyorum. Her neyse, bu konuyu dün akşam annemle konuştum. Annem ilk kızdı, sonra arkadaşlarından utanmaz mısın diye sordu. Ben “Hayır” deyince, o da “Ne yaparsan yap” dedi.

Dinsel açıdan korkuyorum cehenneme gitmekten, fakat bir yandan da açılmak istiyorum, sizce ne yapmalıyım?

(Görsel: Oswaldo Guayasamín)

Comments (2)

  1. Kurandaki ayetleri sorgula! Mesela cilbab ayetinde bahsi gecen cilbab kelimesini carsaf diye ceviriyorlar. Peki ama o cilbabinda 1400 sene önce arap kültüründe hür kadinlari cariyelerden ayirt etmek icin giyilen bir kiyafet oldugunuda biliyormuydun? O ayette “bu onlarin taninmalari icin, taninipta eziyete ugramamalari icin makbul olanidir” diyor. burda taninmaktan kasti hür kadin olarak taninmakti. birilerinin carpittigi müslüman kadin olarak taninmak yada taninmamak icin yüzünü kapatmak degil. Ahzap suresi 59. ayetten bahsediyorum canim. Ayetin nuzul sebebini arastir. Ayrica Nur suresi 31. ayette bahsedilen ziynet kelimesi ziynet esyasindan bahsediyor. Güzellikten yada sactan yada bastan degil. Hz Aysenin ifk hafisesi meselesini oku. Kadin gerdanligini düsürünce bunun akabinde bazi olaylar gelismis ve Hz Aiseye iftira atilmis. Nur suresi 11-21 ayetlerin nuzul sebebidir. Bu on Ayet Nur suresi 31. ayetleri arasinda Cok kisa bir zaman dilimi var. “Basörtülerini yakalarinin üzerine vursunlar” daki maksat gerdanligi kapatmakti. Nur suresi 60. ayetinide oku. Yani sorgula….

  2. Uzunca yazmak isterim lakin iletişime geçebilirseniz sevinirim.

    [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir