“Kız çocuğu telefonu ne yapsın?”

Merhaba,

Sizin paylaşımlarınızın hemen hepsini okuyorum. Belki o yazılanların bana faydası olduğu gibi bu yazacaklarımın da birine faydası olur.

İlkokuldayken tüm akrabalarım bana “Saçların çok kötü, çok kabarık, aynı anneninki gibi, gincili.” diyorlardı. Annem de babam da buna gülüyorlardı hep. Bir gün makası alıp, gincili saçlarımı kestim. Babam “Seni okula böyle iğrenç yollayamayız” dedi; işte o zaman kapandım, tabi 4. sınıfa kadar… 23 Nisan’da açıldım, ilkokul öğretmenimin yardımıyla. Doğu illerinden birinde, bir köy okulunda okuyordum, aşırı bağnaz bir yerdi. Şu an orada yaşayan arkadaşlarımın çoğu kapalı ve biz sonrasında oradan taşındık.

5.sınıfta yurda gittim, bir dönem orada okuduktan sonra başka bir ile taşındık. Daha 5. sınıftayken kapandım. Cumartesi günleri kurslara giderken, her zaman ayaklarıma kadar kot etek giyiyordum. Başkalarının özgürlüklerini izleyerek, o psikolojiyle sınava girdim. 8. sınıfın sonunda iyi kötü bir fen lisesi kazandım. Bu okulda etek var ama şort tarzında ve bunun daha uzunu giyilmez. Bunun sonucunda, babamla beraber pantolon aldık. Pantolonu giydikten sonra kendimi aşırı özgür hissettim. Hiç kapalı gibiymişim gibi giyinmiyordum, zaten yurtta kalıyordum, bu yüzden babam ve annem karışamıyordu. Bazen beni görmeye geldiklerinde kızıyorlardı.

Yurda giderken bana telefon almamışlardı bile; erkeklerle konuşurum, sosyal medya hesabı açarım diye… Bir de bir hocayla konuşmuşlar, hoca demiş ki “Ben de kendi kızıma telefon almadım, kız çocuğu, telefonu ne yapsın?”. Ortaokuldaki arkadaşlarım bana “Çok açıldın.” demeye başladılar. Şu an 10. sınıfa başladım, 1 hafta sonra sınavlarım başlayacak. Artık açıldım ve çok mutluyum, özgürüm.

Annem ve babamla yurda gitmiştik, o zaman da açıktım ve müdür yardımcısı İmam Hatip’ten gelen kelin biriydi. Babama aynen şunu demiş; “Senin karın kapalı, kızın niye açık?” Salak salak konuşmuş, babam da onu desteklemiş. Kadını, cinsellikten başka bir şey olarak görmeyen; erkeği 9 akıl, 1 nefis; kadını da 9 nefis, 1 akıl diye gören ve hiçbir şekilde bilimselliğe dayanmadan bunu kabul eden tüm yobazlara ve o bağnaz, gerici müdür yardımcısına selam olsun. Size yazmak çok iyi geldi, sayfanızın formatı çok kaliteli.

(Görsel: Marie Muravski)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir