Baba, senin başkalarının kızları hakkında düşündüklerini, başkaları da senin kızın hakkında düşünür diye mi korkuyorsun?

Ben çok doldum. “Neden erkekler etkilenecek diye ben örtünmek zorundayım?” diye sorduğumda bana “Erkeklerin de tesettürü göz kapaklarıdır” diyerek başımı açmama izin vermeyen ama p*rno izleyen baba, neden bu kadar ikiyüzlüsünüz? Neden ben başımı açtığımda dinsiz ve yosma ilan ediliyorum da sizin gözkapaklarınızla neler yaptığınız dışarıdan anlaşılmadığı için dini bütün adamlar ilan ediliyorsunuz? Her şey şekil ile ilgili çünkü ‘Dışarıdan dindar görüneyim de zaten içimi göremezler’ diyorsun. Halbuki Allah görüyor, ondan utanmıyorsun ama bana gelince “Başını açamazsın, günah” diyorsun. Sen sahiden Allah’ı mı düşünüyorsun yoksa dışarıdan dindar görünüp görünmediğimi mi? Yoksa senin başkalarının kızları hakkında düşündüklerini, başkaları da senin kızın hakkında düşünür diye mi korkuyorsun? İkiyüzlü! Sen iyi babalık yaptığını düşünerek bana hayatı dar ederken ben annemi aldattığını biliyordum, neler izlediğini görüyordum. İstesem ortalığı ayağa kaldırırdım ama bende gerçekten Allah korkusu var! Ben rüyamda annem ve kardeşlerimi gördüğümde suçluluk duygusuyla sabahlara kadar uyuyamıyorum ama sen nasılsa herkesi kandırdığını düşündüğün için çok güzel oynuyorsun dindar adamı! Seni tanımasaydım belki benim Allah’ımın başörtüsü emrine inanırdım. Artık çok daha net görüyorum ki sizler çoğu şeyi kadınları kontrol altında tutmak için yapıyorsunuz! Sandığın gibi dinsiz değilim, belki senden bile çok inanıyorum, seviyorum; bilirim ki adaleti o sağlayacak. Benim tek derdim annemin ve kardeşlerimin boynu bükülmesin bu utançtan. Çünkü baba; başı açıp örtmek, şort giymek utanç kaynağı da ahlaksızlık da değil. Asıl ahlaksızlık senin ikiyüzlülüğün, aldatman ve bu yaşımda bu yükü bana taşıtman! Görürsün; ben başaracağım, meslek sahibi olup annemi ve kardeşlerimi en güzel şekilde yaşatacağım. Sana rağmen çiçekler açacak evimizde!

(Görsel: George Tooker)

Comment (1)

  1. İnaniyorum ki yapacaksin. Dedigin gibi basaracaksin. Hem ekonomik hem sosyal ozgurlugunu alacak ve herkese ragmen bunu basaracaksin. O gun geldiginde hissedecegin aydinlik da her seye bedel olacak. Cok zeki birisin, seninle gurur duyuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir