Biseksüel olduğumu da bu düşüncelerimi de kimse bilmiyor.

Merhaba. 18 yaşındayım ve Müslüman bir ailede büyüdüm.

Ben ortaokul yaşlarımdayken babam, kapalı olmamın onu mutlu edeceğini sıkça söylese de beni hiçbir zaman zorlamadı ve bunun için minnettarım. Müslüman olmam onlara yetiyordu ama şimdi neye inandığımdan da emin değilim. Evde annem ve babamla çok güzel geçinsem de yaklaşık 5 yıldır ablam tarafından zorbalığa uğruyorum. Evden çıkarken ya da arkadaşlarımla buluşacakken annem veya babam hiçbir şey dememesine rağmen ablam kıyametleri koparıyor. Evde durduğum her andan nefret ediyorum. 9. sınıftan beri kendime zarar veriyorum ve ben böyle iğrenç bir şekilde yaşarken, her şeyin Allah’ın planı olduğunun ve yaşadıklarımızın bir sınav olduğunun söylenmesinden nefret ediyorum. Bu düşüncelerimi annem ile babama anlatırsam eminim çok sinirlenirler. Her ne kadar beni bazı dini yükümlülüklere zorlamamış olsalar da çoğu konuda genellikle geri kafalılar.

Mesela eşcinsellik… 15 yaşımdayken Instagram’dan aynı şehirde olduğum lezbiyen bir kızla tanıştım ve ondan çok hoşlandım. Hoşlandığım erkekler de oldu ama eğer bir gün cinsel ilişkiye girecek olsam bunun asla erkek bir insanla olacağını düşünmüyordum ve bu tarz ilişkilerin nasıl olduğunu merak ettiğim için Youtube’dan bakmıştım. Ablam Youtube geçmişimi gördü ve tabii ki anneme gösterdi. 3 saat boyunca hakaret ve şiddete maruz kaldım, videoları izlemediğimi iddia ettim ve sanırım sonunda inandırabildim.

Bunları buraya yazmak istedim çünkü biseksüel olduğumu da bu düşüncelerimi de kimse bilmiyor. Daha fazla içimde tutarsam kafayı yiyebilirdim.

(Görsel: John Tarahteeff)

Comment (1)

  1. Anonimbiri

    İçinde tutmaktansa buraya yazman çok güzel. Eminim bir gün istediğimiz hayatı yaşayacağız. Sen de, ben de, bizim gibi diğer herkes de…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir