Annem, üniversiteye tek başıma gitmeyeceğimi, beni her gün üniversiteye bırakıp ders çıkışında alacağını söylüyor.

Öncelikle merhabalar. Ben 17 yaşında bir genç kızım ve bu sene liseden mezun olup üniversiteyi kazandım. Ancak annem üniversiteye tek başıma gitmeme izin vermeyeceğini, her gün beni üniversiteye bırakıp ders çıkışında alacağını söylüyor. “Hiçbir arkadaşın olmayacak, ne kızlarla ne de erkeklerle sohbet bile edilmeyecek. Gezilip tozulmayacak. İlla gezilecekse ben de sizinle geleceğim” diyor.

Tüm bunların sebebi lisedeyken bir erkek arkadaşımın olmasıymış. Bana, “Sen yeterince gezip tozmuşsun, yeterince birileriyle konuşmuşsun, anneni ve babanı kandırmışsın, o***p*luk yapmışsın” diyor. 1,5 sene öncesine kadar her şey normaldi, okula kendim gidip geliyordum. Ta ki annem erkek arkadaşım olduğunu öğrenene kadar… Sonra zaten karantina süreci başladı. Bir de bu sene üniversiteye hazırlanmak için dershaneye gidiyordum. İlkokul çocuğu gibi elimden tutup oraya bırakıyor, ders bitince de gelip alıyordu. Dün kendisiyle kavga ettik, bana yukarıda anlattıklarımı söyledi, kurallar koydu ve “Ancak bu şartlar altında üniversiteye gidebilirsin” dedi. “Seni oradaki herkese rezil edeceğim, üniversitenin eziği olacaksın” dedi. Bir de okulun yeri o kadar iyi ki yaşadığım yerden metroya binip okulda ineceğim, üniversite metronun tam karşısında.

Bir de telefon konusu var. “Whatsapp’ine kimden mesaj gelirse ben de göreceğim, Whatsapp Web ile takip edeceğim” diyor. “Üniversitede birisi gelip sana bir şey söylerse gelip bana anlatacaksın” diyor. “Söylediklerimin aksine bir şey olursa yaşının küçüklüğüne bakmam, evlendiririm seni” diyor.

Ne yapacağımı bilmiyorum, lütfen bana akıl verin.

(Görsel: Pablo Picasso)

Comments (4)

  1. Annen ağır ruh hastası. Seni sevdiğini de düşünmüyorum. Bunlar bir insanın düşmanına yapmayacağı şeyler. İnsan kızına sevgilisi oldu diye o küfürü nasıl edebilir aklım almıyor. 18 yaşına geldiğinde annen için uzaklaştırma kararı çıkar derim. Aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü hiçbir tatlı sözle normal bir insan olacakmış izlenimi vermedi annen.

  2. annen kafayı yemiş. onla arandaki ilişki berbat anladığım kadarıyla, fakat zamanla geçer mi bilmiyorum bu sürecin ne kadar zamandır devam ettiği hakkında bir bilgi vermemişsin. sakın onun yaptıklarına karşı sessiz kalıp boyun eğiyorum mesajı verme. eğer başkaldırırsan sana zarar verir mi? şiddet görme ihtimalin veya allah korusun daha fazlası varsa oturup ona laf anlatmaya çalışmak yerine direkt polise git şikayet et mutlaka bir çaresine bakılır. eğer annende hala bir akıl kırıntısı varsa oturup düzgünce derdini anlatmaya çalışabilirsin, onunla aranı bozmamaya çalışan birisiysen kesinlikle kendi iyiliğini bu isteğinin üstüne koyma, ve polise gitmekten çekinme, korkma.

  3. Annen manyamış.

  4. Annen ruh hastası. Reşit misin bilmiyorum ama reşit değilsen sosyal hizmetlere git, ihbar et anneni. Reşitsen 1 dakika bile durma annenin yanında, çek git. Senden kıymetli değil. Uzaklaştırma kararı çıkarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir