Kur’an Müslümanıyım ve başörtüsünün bir gereklilik olduğuna iman etmiyorum.

Ben şimdilerde 20 yaşında bir genç kızım. Biraz babaannem ve akrabalarım dolayısıyla ve biraz da babamın baskısıyla 15 yaşındayken kapandım. Fakat o zamanlar geleneksel İslam’a inanan bir çocuk olarak kapanmayı istemiyor değildim. Her neyse, o sene lise hayatımda edindiğim entelektüel çevre dolayısıyla ateist oldum. Kapalıydım ama ateisttim. Bu 3 sene kadar sürdü diyebilirim. 1 senelik deist olma sürecinden sonra tekrar İslam’a döndüm.

1,5 senedir Kur’an Müslümanıyım. Kur’an’ı çevremden ve ailemden bağımsız, tek başıma anlayarak öğrendim. Başörtüsünün bir gereklilik olduğuna iman etmiyorum. Amaç, göğüslerin ve cinsel organımızın örtülmesi. O halde neden başörtü takıyorum ki? Kendi içimde Allah’a karşı tutarsız olduğumu düşündüğüm için ve aynı zamanda insanların beni siyasi olarak etiketlemesi, yobaz ve cahil olarak yaftalamasından dolayı artık özgüvenimi olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum. Şunu da biliyorum ki başörtüsü siyasi bir propaganda aracı olmaktan öteye gidememiş durumda. Asıl odaklanılması gereken şeyleri göz ardı edip muhkem ayetlerle uğraşmak ne denli ikiyüzlü bir toplum olduğumuzun da kanıtıdır. Velhasılıkelam, başörtüsünü çıkarmayı düşünüyorum. Bu ne zaman, ne koşulda olur; bilmiyorum. Allah hepimizi doğru bir yol üzerine kılsın. Kendinizi yalnız hissetmeyin. Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Selamlar.

(Görsel: Aaron Abraham Shikler)

Comment (1)

  1. Merhabalar ben de 15 yaşında olan ve her ne kadar bu şekilde adlandırılmayı sevmesede bu kalıba sokulan bir kuran müslümanıyım.Bende açılmak istiyorum.Hikayem uzun.Lütfen benimle iletişime geçin ve birbirimize yardımcı olalım.Hikayem uzun.. e-mail;[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir