Ne uğruna olursa olsun bu sizin hayatınız ve istediğiniz şey için savaşın.

Arkadaşlar merhaba, burada birçok kadının hikayesini okudum ve çok etkilendim. Benim de başımdan benzer olaylar geçti. Ailem aşırı dindar, okumamış, ve kendi düşünceleri hariç hiçbir fikre saygı duymayan insanlar. Ablam 14 yaşında kendi isteği ile kapanmıştı ve ailem benden de aynı performansı bekliyordu.

Liseye geçtiğimde kapanmam için baskılar başladı. Kaldı ki o yaşıma kadar hiçbir zaman akranlarımla aynı tarz bir hayat yaşayamadım. 10 yaşımda bile uzun kollu giyerdim, yaz sıcağında. İşte bu kadar bağnaz bir ailem vardı. Lise 1’de sınıfta kalınca ailem beni okula göndermek için kapanmamı şart koştu. Bense bu fikirden her zaman nefret etmiştim. Kabul ettim ancak okula giderken yolda başımı açıyordum. Bu şekilde yıllarca devam etti.

Annem bir keresinde okul çıkışıma gelmiş ve beni açık görmüştü. Herkesin içinde tokat attı. İstemediğimi söyledim, çok direndim. Üniversiteye gelmeden bir sene mezuna kalmıştım ve dershaneye gidiyordum. Son aylarda annem gidip son bileziğini satıp beni zorla tesettür kıyafetleri satan mağazalara götürüp o korkunç kara kıyafetlerden aldı. Bunları giyip gitmezsen okula göndermiyorum, dedi, babam defalarca dövdü. Sokağa çıkmam yasaklandı. Ben de o şekilde dışarı çıkamazdım zaten, aylarca hapis hayatı yaşadım. Zaten 15 yaşımdan beri inançsızdım. Belki de ailemin bu baskıcı tavrı etkilemişti beni o zamanlarda.

Sonra ne mi oldu? :))) Ben üniversite kazandım ve yaşadığım şehri terk ettim. Hem de benden bir yaş küçük kız kardeşimle beraber. O da benim yaşadığım şeyleri yaşadı. Şehri terk edince yeni bir şehirde mükemmel bir hayata başladım. Bir süre hem okuyup hem çalıştım. Çok zordu, ama mutluydum. İstediğim her şeyi giyiyorum, o kadar özgürüm ki. :))

Demem o ki asla pes etmeyin. Ne uğruna olursa olsun bu sizin hayatınız ve istediğiniz şey için savaşın. Şu an ailem onları terk edip kaçar gibi üniversiteye gitmeme çok pişman. Ben büyüdüm ve bunun farkındalar. Kaybetme korkusundan hiç bir şey söylemiyorlar ve hayat tarzıma da alıştılar. Direnin kızlar. Hepinizi çok seviyorum, asla yalnız değilsiniz. <3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir