Evet isteyerek kapandım ama zaten bu “Elbet bir gün kapanacağım.” diye oluşan baskıdan oldu.

Nasıl bir baskı içindeyim, buna uyum sağlamaya çalıştığımı bu siteyi keşfettiğimde anladım. Daha yeni görüyorum siteyi ve çoğu başlık benim yaşadığım sorunlarla aynı ve bu uyum sağlama kafamı o kadar dolduruyor ki sırf bu baskıyı kendim yaptığımı düşünürüm ama hayır, bunu çevrem de yapıyormuş.

Evet isteyerek kapandım ama zaten bu “Elbet bir gün kapanacağım.” diye oluşan baskıdan oldu. 3. sınıfta kapandım 3! 3! Nasıldı ya nasıl bir baskı altındaydım halen kendime baskı yapıyorum. Kendim değil bana aşıladıkları şeyler yüzünden bu haldeyim. Kötü zihniyetli insanlar kendileri benim yerimde olsaydı nasıl davranacaklarını hep bana aşılamışlar.

Bu nasıl oluyor? Şöyle: Ablamı sevmem, çocuğunu bize bırakıyor her sabah. Üniversitede okuyor, onun da bize yaptığı çok psikolojik baskı var. Hâlâ da yapıyor zaten. Neyse olayi anlatıyorum: Mutfakta yemek yiyorum gelip o da aldı önümdeki ekmekten ve qp(ismimi kullanmıcam) şimdi “Az ye köpek”diycek dedi. Hayır, sen kendin, iğrenç zihniyetin böyle dedi.

Kendimi durduramıyordum, içimdeki sesler öyle yüksek ki ben alışmaya çalışıyorum, uyum sağlamaya. Hayır yeter artık 15 yaşındayım, hayat bitmiş gibi iğrenç zihniyetli insanlar var. Kendimi hep güçsüz hissediyorum. İğrenç bir kaba konulmuş yavru bir hayvan gibi, kafese tıkılmış bir durumdayım.

Ders çalışıyorum, kendimi sınırlandırıyorum çünkü onlara göre tesettürlü olanların bir sınırı var. Hâlâ o aşılanan şeylerden kurtulmuş değilim. Yazım yanlışlarıma dikkat etmedim kusura bakmayın, yazdığım şeyleri okumak istemiyorum. İçimde çok biriktirmişim 15 yaşındayım daha. İğrenç algılar beni de boğuyor. Kendime onları yerleştirmeye çalışıyorum ama bu yapbozun parçaları o algılar değil, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir