Benim bir hayalim var, gerçekleşirse çok güzel olacak.

Herkese merhaba, öncelikle benim buraya yazılanlar gibi çok zor bir hikayem yok, ama yine de anlatmak istiyorum. Benim annem de kapalı; Atatürk’ü seven, babama göre az da olsa daha normal bir kadın. Babam ise malum partili, kapalı görüşlü bir adam. Babamın ve annemin bu zamana kadar nasıl beni kapattırma gibi bir istekleri olmadığını anlayamıyorum. Ben onların düşünce sistemine göre çok fazla, gerek ilişkiler, din, davranış, cinsellik; gerekse giyiniş, ahlak, edep, haya, gelenek, görenek, adet konularında çok çok farklıyız.

Annemle bu konular hakkında bir kaç kez konuşmayı denedim ama ya kızıyor ya da benim hakkımda “endişeleniyor”. Babam ise çok çok daha kapalı düşünen birisi. Sanırım tüm düşüncelerimi söylesem ikisinin birden bana ne yapacağını kestiremiyorum. Babam aslında çok kötü biri değil ama bu konularda o kadar taş kafalı ki, anlatamam. Bu yüzden geleceğim hakkında ben kendi adıma korkuyorum. Benim gelecek planlarım çok farklı, ben ünlü bir insan olmak istiyorum ve çok bilinen o yarışmaya katılmak istiyorum çünkü ancak o zaman özgür olabileceğim.

İşte ailemdeki gariplik burada başlıyor. O yarışmaya katılmamı hoşgörüyle karşılıyorlar, ama diz üstü bir elbise ya da sırt dekolteli bir elbiseye “kendini teşhir etmek” diyorlar. İleride her bakımdan çok açık bir insan olacağım için ailem yüzünden çok sıkıntılar yaşayacağım. 18 yaşımı doldurduğum andan itibaren ilk fırsatta evleneceğim, çünkü babam “Kocan isterse giyersin”, “Benim himayem altında asla giyemezsin” gibi cümleler kuruyor.

Abim de tıpkı benim gibi, çok açık görüşlü bir insan ve yapacağım her harekette arkamda duracağına eminim, ama evlenmemi pek istemiyor. Evlenmeden de yapabileceğimi söylüyor. Benim ise kafam çok karışık, ama az da olsa belli bir yön haritam var: Birkaç tane üniversite okumak (moda tasarım, makyaj ve güzellik) 18 yaşımı doldurduğumda evlenmek, sonrasında yarışmaya katılıp istediklerim için yolumun açılması gibi. Özellikle yarışmaya katılabilirsem çok iyi olacak. Çok uğraşıyorum bunun için daha bir sürü ayrıntı var aslında, ama mektubun daha fazla uzamasını istemiyorum. Eğer sizi sıkmadıysam devamını yazabilirim. Benim bir hayalim var, gerçekleşirse çok güzel olacak. Umarım her birimizin hayali gerçek olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir