Hoşlandığım bir kız var ve kendisinin başı kapalı ama o bunu hiç istemiyor

Merhabalar,

Ben 17 yaşında bir lise öğrencisiyim. Sınıfta hoşlandığım bir kız var ve kendisinin başı kapalı ama o bunu hiç istemiyor. Birkaç ay önce bir kaç hafta bir ilişkimiz oldu. Kendisi çok kültürlü bilgili biri ve birbirimizi muhteşem şekilde tamamlıyoruz bence.

Bu arkadaşım geçmişte birkaç sene ailesinden ayrı başka bir ilçede bir dinci, tarikatçı yurdunda kalmış kendisi. Bana pek anlatmasa da zor zamanlar geçirdiğini düşünüyorum. Kendisi geçmişte ve şu an yaşadığı olaylardan ötürü kendisini dış dünyaya kapatmış durumda. Öneri, tavsiye veya yardım hiçbir şey istemediğini söylüyor ve ailesinden intikam aldığını sanarak okuldan kaçıp derslerine çalışmıyor. Ailesi ona hizmetçi gözüyle bakıyor. O da bunun farkında. Gerek annesinden, gerek babasından fiziksel veya duygusal şiddet görüyor. Başörtüsünü çıkarmak istediğini babasına söylediğinde, “Alem bize ne der, rezil oluruz.” gibisinden bir cevap ve fiziksel şiddetle sorusuna cevap almış. Yani babasının din yaratan Allah umurunda değil. İnsanların ne diyeceğini, insanlar arasındaki forsunu düşünüyor sadece.

Ne yapacağımı bilmiyorum onu çok seviyorum ona yardımcı olmak bu saçma hayattan beraber kurtulmak istiyorum. Bu yazımı görenler lütfen bana akıl verin ne yapmam gerekiyor? Şu an kendisiyle iletişim kuramıyorum. Benimle çok konuşmuyor. Ailesinin ona veya kendi kendisine zarar vermesinden korkuyorum.

Sen, bu yazının konusu olan insan. Eğer bu satırlarımı okuyorsan ben buradayım. Sana yardım etmek istiyorum. Lütfen kendini başın gibi kapatma, duygularını düşüncelerini paylaş benimle ve en önemlisi susma, korkma ve ellerindeki özgürlük kelepçelerinin çıkacağı güne kadar dişini sık.

Comment (1)

  1. Hiç kimse

    Keşke senin gibi bir tanıdığım olsaydı. Ailevi sorunlarım yalnızlığımla birleşince düşüncelerim daha da kötüleşiyor. Bence sen ona tavsiye vermek yerine hayatta ailesi yüzünden inat edip kaybedeceği şeyleri göster. Mesela ders çalış başarılı ol, üniversite de onunla yapmak istediğin şeylerden bahset. Belki ona da bi üniversite hedefi oluşturursun. Ailem izin vermez derse onu beraber hallederiz dersin. Bende işe yaradı en azından

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir