Dışarı çıkacağım zaman evden başörtüyle çıkıp evden uzaklaşınca başımı açıyorum

Merhaba,

Ben 14 yaşındayım ailem tarafından 12 yaşında zorla kapatıldım. Küçükken sürekli bana başörtü takıp uzun etek giydirirlerdi. Hayatımda uzun zaman sonra ilk defa pantolon 12 yaşında giydim belki bebekken 3,4 yaşlarında giydirmişlerdir fakat anaokuluna başladığımdan beri pantolon giydiğimi hatırlamıyorum. Böyle gerici bir ailem var. Ben de hem babam hem de annemden korktuğum için bir şey demezdim. O zamanlar neden taktığımı bilmiyordum bile babam aşırı dindar biri, aynı zamanda din görevlisi. Bir ortama girdiği zaman konuştuğu konular kadınların giyimleri üzerinden oluyor, başörtü takıp takmamaları, mini-dar şeyler giymeleri vb. Aynı şekilde sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları da bunlardan ibaret sokakta bir kadının şort giydiğini görünce babamın ona küfür etmesi tüm bunlar ve daha fazlası beni gerçekten rahatsız ediyor sürekli kadınların erkeklere itaat etmesini erkeğin kadınlardan üstün olduğunu savunan biri böyle bir adamın beni zorla kapatmamasını nasıl bekleyebilirim ki. Tabii ki akrabalarında etkisi var. Sen onun kızısın, koskoca din görevlisi kızı nasıl açık olabilir ki? Gerçekten babamdan ve tüm sülalesinden nefret ediyorum. Annem de ondan farksız değil. Bari hemcinsine yapma bunu.

Ailem maddi olarak hemen her türlü imkanı sağladılar bana. Buna laf yok. Özel okul, telefon, Ipad, bilgisayar ve daha fazlası fakat her şeyin bunlardan ibaret olduğunu sanıyorlar. Özel okula gidiyorum, okuldaki herkes açık tek kapalı öğrenci benim. Şort, mini etek, crop vb. şeyler giyiyorlar ve bir çoğunun ailesi rahat baskıcı değil, arkadaşlarım tarafından az zorbalığa uğramadım. Aynı maymuna benziyorsun, çıkar şu kafandakini, topuzun çok kötü, neden kapandın açılsana böyle çok çirkinsin vb. şeyler daha önce etrafında hiç kapalı insan görmemiş kişilerden ne bekleyebilirsin ki. Aylarca sustum ağladım, özgüvenim düştü kimseye kendimi açmadım. Bu kafamdaki bez parçasına katlandım.

Birinci sınıf mart ayında en sonunda anneme patladım. Açılmak istediğimi söyledim. Bu babamın kulağına da gitti. İkisinden de bir çok kez fiziksel ve psikolojik, sözlü şiddete maruz kaldım. Bu benim okuldaki başarımı ve sınavlarımı da etkiledi. Malum LGS sınavı vardı. Taktığım bez parçasının benim için bir anlamı yok. Tamamen ailem ve çevresi için gösterişten ibaret. Dışarı çıkacağım zaman evden başörtüyle çıkıp evden uzaklaşınca başımı açıyorum. Taktığım şeyin ne anlamı olabilir ki? Şimdi seneye liseye başlayacağım. Ne yapıp edip açılmak istiyorum. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorum. Nasıl yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Babam çok sinirli biri. bağırıp küfür edip şiddet göstermesi o kadar korkutucu ki, annemin tokat atıp saçımı yolması; orospu, sürtük demesi. Hayır anlamıyorum bir insan kendi öz kızına nasıl bunları diyebilir? İkisinden de nefret ediyorum. Beni dinden soğuttular. Neyse demek istediğim bir çok şey var ama bu kadar yeter.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir