Nisan 2023 – Bülten

İran üzerine araştırmalar yapan Gizem Aslantepe, attığı tweet ile İslam Araştırmaları Merkezi Kütüphanesi’nde (İSAM) sebilin bile kaldırıldığını, pet bardak isteyenlere dahi verilmeyeceğini belirterek “Bu kütüphane her dinden, her mezhepten, her ideolojiden akademik çalışma yapmak isteyen kişilere açık değil mi?” diyerek isyan etti.

Gizem Aslantepe Mehsa Emini’nin ölümü ile başlayan sonrasında ülke çapında yayılan 2022 protestoları hakkında katıldığı programları ve kaleme aldığı yazıları bir tweetin altında topladı. 

HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, AKP İstanbul 3. Bölge 4. sıradan aday oldu.

Sözcü’nün haberine göre “Diyarbakır, Mardin ve Batman’da 183 cinayetin faili olmaktan yargılanıp ömür boyu hapisle cezalandırılan ve bu cezaları Yargıtay tarafından onanarak kesin hükme bağlanan 58 Hizbullah tetikçisinin daha ‘Yeniden yargılama’ adı altında sessiz sedasız tahliye edildikleri ortaya çıktı.”

Davul’un “Kuran kursunda şüpheli ölüm: 12 yaşındaki çocuk işkence görmüş ve istismara uğramış” başlıklı haberine göre Muş’ta bir kuran kursunda 2021 yılında şüpheli şekilde hayatını kaybeden 12 yaşındaki çocuğun kapatılan dosyasında, çocuğun Kuran kursundaki hoca tarafından işkenceye ve akranları tarafından cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

İzmir’den sonra Şanlıurfa’da da cami imamı iktidar propagandası yaptı.

Duvar’ın “İran’da başörtüsü takmayanlara hizmet veren işletmeler mühürlendi” başılıklı haberine göre “İran’ın başkenti Tahran’da başörtüsü takmayanlara hizmet verdiği için daha önce uyarıldığı ancak bunları dikkate almayarak hizmet vermeye devam ettiği ileri sürülen birçok işletme mühürlendi. Tahran’da faaliyette bulunan birçok işletme ile bir alışveriş merkezi başı açık müşterilere hizmet verdiği gerekçesiyle kapatıldı.”

Kerem Y. adlı twitter kullanıcısı attığı tweet ile gittiği caminin siyasi mitingden farklı olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir