Başörtüsü takmak bir süredir bana boğucu hissettiriyor

Bu sayfaya rastgele gelmem üzerinden çok uzun bir süre geçmedi. Biraz hikayeler okudum ve benim gibi kafası karışık insanlar gördüm. Ben 13-14 yaşlarında kendi isteğimle kapanmış biriyim. Daha doğrusu kuzenim kapanmıştı ve o kadar övdü, etkiledi ki ben de kapanmıştım. Daha tam olarak anlamamıştım, okula açık saçık gittiğim birkaç gün olmuştu ki tamamen kesintisiz olarak kapanmaya başladım. Şu an 25 yaşındayım ve evliyim. Başörtüsü takmak bir süredir bana boğucu hissettiriyor. Sanki özgür değilim.

Erken yaşta kapandığım için hiç saçlarımı savurarak gezip dolaşmadım, istediğim şekle sokup boyayıp gezmedim. Çok açık giyinmek isteyen biri değilim. İstediğim gibi başı açık şekilde giyinip dolaşmadım. Sanki bunlar içimde kaldı gibi hissediyorum. Artık bana ağırlık yapıyor gibi geliyor. Ama günahtan çok korkuyorum. Düşünüyorum, ama cesaretim yok. İnsanlar ne düşünür ben memnun kalmazsam ve tekrar kapanmak istersem ne olur, bilemiyorum.

Tek isteğim gönlümce giyinmek, saçlarımı rüzgarda savurmak, şekillere sokmak. Ama bir anlık heves olmasından korkuyorum. Umarım tez vakitte bir karara varır ve aklımı, kalbimi rahatlatırım.

Comment (1)

  1. Handan KONAKCI

    açıldın mı ؟

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir