Dine karşı herhangi hiçbir fikrim değişmiş değil, sadece başörtülü olmak istemiyorum

Öncelikle hikayemin diğerlerinden pek farklı olmadığını belirtmek istiyorum. Çoğu kişiden ufak bir farkla ben kendi isteğimle kapandım. Sekizinci sınıfa yeni başlamıştım, büyük bir hataydı. Bu hatanın boyutunu liseye başlayınca anlamıştım. 9. sınıfın ilk dönemi korkunçtu, ama sonra araya korona girdi ve o dönem boyunca evden hiç çıkmadım.

Derken 11. sınıf oldum, neredeyse tüm yıl maske taktım ve yine rahatsız olmama rağmen maske olduğu için o kadar da zedeleyici değildi. Ancak 12. sınıfa başlayınca zehirlenmiş gibi hissettim, biri karnıma tekme atıyormuş gibi bir his. Bazen ara ara bunu hissederim ve bir çıkış yolu bulmak zorundaydım. Üniversiteye başlayınca halledeceğim, dedim. YKS’ye pek bir süre kalmadı, ama benim aklımı kemiriyor, ailemi nasıl ikna ederim? Bunu çok araştırdım, ama başını açan kimse muhafazakar ailesini nasıl ikna ettiğini belirtmemiş. Bu beni çok zorluyor, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Belirtmem gerekir ki dine karşı herhangi hiçbir fikrim değişmiş değil, sadece başörtülü olmak istemiyorum. Ama başörtü zaten dinde yoktu, o yakaya atılan bir örtü diye kendi kendime bahane uydurursam, bu küfre girer, bunu biliyorum. Bunu bu fikri iddia edenler de biliyor. Açılmayı isteyebilirsiniz, ben de istiyorum. Ama dini yalanlayamaz, lekeleyemezsiniz. Eğer isterseniz dinden çıkabilirsiniz, ama bunu kirli ağızlarınıza meze ederek yapamazsınız. Ve muhafazakar babamı nasıl bir iki ayda açılmaya ikna edeceğim konusunda yardıma ihtiyacım var. Bu ve benzeri bir durumdan geçtiyseniz eğer, desteklerinize çok ihtiyacım var.

Comment (1)

  1. Başlığı okuyunca direk tıkladım ,bende dinle ilgili bir problemim olduğu için değil sadece tesettürlü olmak istemediğim bu zorluğa dayanamadığım ve mutlu bi şekilde hayatıma devam edemediğim için istiyorum,keşke başarmış olsam da size destek olabilsem ama çok üzgünüm çok…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir