Öğretmenlerimden tehditler aldım, bu durumu aileme söylemezsem kendileri söyleyeceklermiş

Merhaba. Belki birçoğunuz gibi ben de buraya derdimi yaşayan birilerini bulmaya geldim. Öncelikle konum kapalı olmak veya daha doğru adıyla örtünmek. Ben 8. sınıfın 2. döneminde kendi isteğimle kapandım. Liseye başlayınca yavaş yavaş bıktım, kendimi kötü hissettim.

Öncelikle ailemin vereceği tepki bana göre tamam olurdu, ama öyle olmadı. Anneme söyleyince babama söylemeye bile cesaret edemedim. Sonra açmadım, ama gittikçe bu his arttı. Lisede gizli gizli açılmaya başladım ve sonra tabii ki yakalanmaya… Tam olarak yakalanmadım, ama ufak şeylerle atlattım. Öğretmenlerimden tehditler aldım, bu durumu aileme söylemezsem kendileri söyleyeceklermiş. Psikoloğa gidip bu durumu anlattığımda direkt yüzlerine söyledi.

Şu an yine gizli bir şekilde açığım. Belki aranızda çocuk oyuncağı mı diyecekler olur, ama inanın ben de istemezdim bu kadar kötü ve özgüvensiz hissetmek. Açılmak o kadar da kolay olmuyor. Açıldığımda bile ailemin beni görmesi fikri çok korkutuyor. Şu an başörtüsünü doğru düzgün takabildiğim söylenemez, bu yüzden derslerime bile odaklanamıyorum. Bununla ilgili daha anlatamadığım bir sürü olay yaşadım ve okul değiştirme adı altında kendimi değiştirmeye çalıştım.

Bunları sizinle paylaşmak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir