Bu cehenneme ateş taşıyan anne-babanızsa eğer, bırakın üzülsünler

Merhaba sevgili kız kardeşlerim. Kim olduğumun, adımın, yaşımın bir önemi yok. Hikayemi sizlere uzun uzun anlatmayacağım, ama şunu söyleyeyim ki mutlu bitiyor benim hikayem.

Çok zorlandık, zorlanıyoruz, tehdite maruz kalıyoruz, hakaretler işitiyoruz, evlere kapatılıyoruz, dayak yiyoruz, sadece “kadın” olduğumuz için. Sadece “kendimiz” olabilmek için, “ben” olabilmek için.

Okuyorum bazen, anne-babasını üzmek istemediği için kendi hayatını yakan binlerce kız çocuğu, binlerce kadın var. Bu cehenneme ateş taşıyan anne-babanızsa eğer, bırakın üzülsünler, bırakın ağlasınlar, bırakın kahrolsunlar. Korkmayın, sizden tek isteğim bu, sakın ama sakın korkmayın. İçinizdeki gücü keşfettiğinizde, karşınızda en zalim canavar bile duramaz. Sizi ne kadar düşürmeye çalışıyorlarsa o kadar sert ayağa kalkın ve gözlerinin içine bakın o canavarların, korkmadan.

Seni senden başka kimse kurtaramaz, seni senden başka kimse hapsedemez, bu dünyada yalnızca sen varsın, kendini yalnızca sen var edebilirsin. Var et kendini, korkma!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir