Ben sanal ortamda açık bir kızım, hiç kimse kapalı olduğumu bilmiyor

Merhaba, ben R***. 16 yaşındayım. Maalesef buradaki çoğu kız gibi başörtüsü sorunuyla karşı karşıyayım. Ben 6. sınıfın yaz tatilinde kapanmak zorunda kaldım, kimseye bir şey demeden. Sebebi ise ergenliğe girdiğimde başımı örtmem gerektiğini öğrenmemdi. Bir gün aniden okula kapalı gitmekten korkuyordum, utanıyordum ve “Zaten seneye kesin ergenliğe girerim, şimdi kapanayım da kurtulayım” dedim. Ve öyle de oldu, 7. sınıfta ergenliğe girdim.

7. sınıfın 2. döneminde Corona salgını başladı ve maske takmaya başladığımdan beri başörtüsü takarken maskemi hiç çıkaramadım. Kapalı halimi maskeye çok alıştırmıştım. O kadar ki maskesiz asla dışarı çıkamıyordum. Akrabalarımız bize geldiğinde bile maskemi çıkaramazdım. Maskeye iyice bağımlı olmuştum. Okulda hiç kimse maske takmazken, tek maske takan bendim. Herkes yüzümü görmeyi istiyordu, ama asla açamıyordum. Yüzümden başörtüsü taktığım için iğreniyordum.

Anneme açılmak istediğimi söylediğim zamanlar oldu. Aslında annem biraz kendi ailesinden korkuyor. Onlar olmasa belki de şu an açıktım. Çünkü her söylediğimde, “Dayına dedene ne diyeceksin? Peki duysalar ne yaparlar? İkimizi de öldürürler” diyordu. İki üç yıl önce de “Ne açılması, saçmalama. Seneye alışırsın, zaten geçer bu düşünce” diyordu. Heves sanıyordu, ama gerçekten heves değildi. Ben gerçekten açılmak istiyorum.

En son açılmak istediğimi geçen yıl söyledim, konuşmaya çalıştım. Açılırsam gerçekten açık giyinmeyeceğimi, sadece saçımın açık olacağını falan dedim. Ama buna rağmen, “Ee açılacaksın, ilk başlarda kısa kollu pantolon giyineceksin, sonra crop şort giymek isteyeceksin, daha çok açılacaksın. Dışardaki orospulardan mı olmak istiyorsun sen?” dedi. Ben de olmayacağını anladım. Konuyu kesinlikle kapattım ve bir gün tamamen açılabilene kadar gizli açık olmaya karar verdim. Yapabileceğim tek şey buydu ve beni rahat hissettirecekti.

Kapalı halimden iğreniyordum. Kendimi kapalı halimle gördükçe kusasım geliyordu. Saçlarım uzun, neredeyse dizlerime uzanan düz-dalgalı arası saçlara sahibim. Saçlarım gerçekten çok güzel, gören herkes şaşırıyor ve çok beğeniyor. Saçlarımı çok seviyorum, bir o kadar da saçımı salmayı… Ben sanal ortamda açık bir kızım, hiç kimse kapalı olduğumu bilmiyor, hatta ihtimal bile veremiyorlar kapalı olduğuma dair. Eğer sanalda biriyle buluşacaksam, annemden izin alıp evden kapalı çıkıyorum, dışarıda bir yerlerde şalımı çıkartıyorum, üstümü değiştiriyorum ve bambaşka bir benle güzel bir gün geçiriyorum.

Yaptığım bazı şeyler size yanlış gelebilir, ama ben kendimi böyle seviyorum, böyle istiyorum ve ben sadece istediğimi sevdiğimi yapmak istiyorum, başkalarının istediklerini değil. Ailem beni zorla İmam Hatip kız lisesine gönderdi, dinimi daha çok seveyim diye. Ama biliyor musunuz, beni dinden soğuttular resmen, nefret edecek hale geldim. Neden bu şekildeyiz, dinde zorlama diye bir şey yoktu hani? Ben Müslüman değilim, dinlerle falan hiç ilgilenmiyorum, fazlasıyla umurum dışı. Dinsizim de denebilir sanırım.

Gizli açık olma konusuna gelirsek, ben yakalansam da bunu yapmaya devam edeceğim. Çünkü ben böyleyim, ben kendimi böyle seviyorum ve böyle olmak istiyorum. Hiç kimse beni istemediğim bir şey için zorlayamaz. Hepimize iyi şanslar diliyorum. Umarım en yakın zamanda bu baskılardan kurtulabiliriz. Teşekkür ederim, okuduğunuz için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir