İnsanların hazırlandığı saat, benim en geç giriş saatim

Merhaba, ben 15 yaşındayım. Etrafımda cidden iyi, terbiyeli arkadaşlarım var. Annem de pek çoğunu sever. Annemle aramız yaklaşık 8 hafta öncesine kadar çok iyiydi. Bir hafta önce bunu kendime, ellerime cam geçirerek kanıtlamış oldum. Ne yapacağım bilmiyorum. Annemi çok özlüyorum.

Bana davranış şekline gelmemiz gerekirse, ailem muhafazakar ama sözde yani. Şöyle, annem namaz kılar eder. Sülalesi çok muhafazakardır. Giyimime, her şeyime herkes karışır. Babam da böyle ama babam dindar değildir. Beni kapatmaya çalışır sadece başörtü manasında değil -yanlış anlaşılmasın- şort, etek vb. giyimleri istemezler. Yaz gelmesine rağmen hala çıkış saatlerimi o kadar çok kısıtlıyorlar ki insanların hazırlandığı saat, benim en geç giriş saatim.

En son olan olaysa; arkadaşlarımın, ailevi durumlardan dolayı benimle vakit geçirip kafamı dağıtmamı istemeleriydi. Sahile yürüyüşe gitmek istedik, 10 dakikalık mesafeydi. Belki de bu kadar büyütecek bir şey yoktu annecim. Annemden izin istediğimde bana fazlasıyla ters cevap verdi. Gizli düşmanım gibi beni çok kırdı. Dediğim 8 haftanın yoğunluğuyla birlikte cam kapıya yumruk attım. Ellerim minik kesiklerle atlattı. Babaannem bizde, o yüzden 8 haftadır kötü aramız. O süre zarfında geldi. Evde herkes sinirlenip duruyor ve benden çıkartıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Böyle bir şey yaşayan varsa yalnız değil, unutmasın. Umarım istediğim mesleği elime alır ve kendi kurallarıma göre yaşarım, görüşürüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir