Hakkım yeniliyor!

Merhaba. Öncelikle çok zorlanmaya başladığım bir durumdan bahsedeceğim. Mezuna kaldım ve bu sene sınava hazırlanıyorum. Yani sonuç olarak 2 gün kaldı ama beni baskılayan ve moralimi bozan bir faktör var, babam. Çalışmaya başlayacağım Ağustos yazında bana “Senden bir bok olmaz” demişti. Şimdi 2 gün kaldı ve kazanmamı istemiyor gibi kızmak için yer arıyor. Ev işlerinden ve diğer her şeyi yapmamamdan bahsediyor ama gücümün yeteceği kadarını yapıyorum zaten. Hakkım yeniliyor! Zoruma çok gidiyor. Destek yok, moral verici hiçbir şey yok. Sürünüyorum sanki… Derslerim de kötü değil, onların kafa yapısına uysam benden gerçekten “bir bok olmaz”.

Şimdi ağlıyorum çünkü hiçbir şey yolunda gitmiyor; “Kulağını tıka, umursama” diyenler olursa bunun hiçbir yararı yok. Siz ona kulaklarınızı tıkarsanız o daha çok köpürür. 3 yorucu faktör arasında eziliyorum; psikolojik baskı, kız olmanın (!) evde yarattığı sorumluluk ve üniversite sınavı. Kazanmak ve gerçekleri yüzüne vurmak istiyorum! Umarım ki başarırım ve tüm bu zorluklara rağmen değdi derim…

Comments (2)

 1. Çağatay

  BAŞARACAKSIN…

 2. merhaba
  aynı şeyi bende yaşamıştım babam öyle ağır konuşmadı ama çok karşıydı mezuna kalmama
  ailede ilk mezuna kalan da ben oldum hiç alışık değillerdi.
  70k dan 20k ya çektim sayısalda beklemiyorlardı kazanınca yumuşadı.
  Bu seferde istemediği bir yeri yazdım karşı çıktı
  ama bu sefer haklıydı bıraktım o okulu
  şimdi yeniden tercih vereceğim.
  O haklı çıkınca çok kötü oldu mu evet ama bu hayatı ben yaşıyorum zaten haksız çıksa iyiki beni dinlemedin demezdi asla.
  Bu süreçte ne istediğini iyice anlamaya bak
  B planın olsun kafanda.
  Kısacası mezuna kal zor olacak ama takmamayı değil söylenenlerin canını acıtmamasını deneyimleyeceksin.
  Bugün babana yarın iş hayatında mobbinglere karşı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir