Evet hiç fiziksel bir şiddet görmedim ama psikolojik şiddetin alasını gördüm

Merhaba. Ben nurcu bir ailenin 2. kızıyım. İlkokula kadar normal bir okulda okudum. Fakat ortaokulda ailemin isteği üzerine İmam Hatip’e gönderildim. İmam Hatip’te iken 11 yaşımda annem Kur’an derslerinde kapalı olup sonrasında açmanın doğru olmadığını, Allah’ı kandırmak olduğunu söyledi. Ben de çok sorgulamadım ve umursamadım. Örtündüm. Ama aradan geçen 1 haftadan sonra kaldıramadığımı fark ettim ve açılmak istedim. Annem ise net bir şekilde karşı çıktı.

Sonrasında ise 12 yaşımda beni zorla yatılı Kur’an kursuna yolladı. Tam 1 sene orada kaldım. Hafızlık yapmak için. Tüm hücrelerimle nefret ettim oradan. Gitmemin sebebi ise annemin küçükken hafız olmak isteyip de anneannemin hafız olmasına izin vermemesinden kaynaklıydı. Oradaki bütün kızlar benden büyüktü. En küçükleriydim. Çok mobinge uğradım. Çok ağladım, sızlandım ama orada 1 sene boyunca zorla tutuldum. Sonrasında 8.sınıf zamanı gelince okula dönmem gerekli olduğu için çıkabildim. Tam TEOG zamanı. Okula hiç gitmedim. Uyum sağlayamadım ana yaşama.

Neyse, şimdi yıllardır açılmak istiyorum ama son zamanlarda bu fikirden kurtulamıyorum. Nasıl söylerim bilmiyorum. Çok dindar ve tutucular. Evet hiç fiziksel bir şiddet görmedim ama psikolojik şiddetin alasını gördüm. Şimdi 20 yaşındayım. Üniversiteye başlayacağım. Ve kapalı olarak artık hayatıma devam etmek istemiyorum. Destek olur musunuz bana? Cesarete ihtiyacım var. Daha fazla özgüvensiz ve fikirlerini savunamayan bir kız olmak istemiyorum.

Comment (1)

  1. bana yazabilirsin, ben bu günlerde karanlıkta gibiyim. bir yanım istiyor bir yanım ise istemiyor. kabul etseler düşünmem bile belki. instagramdan yazabilirsin. @imevcutkullanici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir