Burs

Yalnız Yürümeyeceksin platformu 2019 sonu itibariyle* yaklaşık 500* farklı kişiden mektup, binlerce kişiden destek mesajı aldı.

Ailelerinden, çevrelerinden, kültürel kodlardan ya da devletin politikalarından dolayı başörtüsü takmış, takmaya zorlanmış, başörtüsünden vazgeçme konusunda sıkıntı ve baskı yaşamış yüzlerce kadın…

Bu kadınların bir kısmı kendi hayatlarında başarıya ulaşmış mücadelelerinin hikayesini yazarken, bir kısmı hala zor şartlar altında mücadele etmekte. Örtünmediği için eğitimine devam ettirilmeyen, kendi olduğu için ekonomik kısıtlamalar yaşayan, inanmadığı şekilde yaşamak zorunda bırakılan, en temel hakkı olan insanca yaşama özgürlüğü elinden alınan kadınlar mektup yazmaya ve hikayelerini paylaşmaya devam ediyor.

Platform olarak, bu kadınların özgürlüklerini ellerine alabilmesi, kendi istedikleri ve inandıkları yönde yaşayabilmesi, üzerilerine çöken ve yaşam imkanı tanımayan otoritelerden sıyrılabilmeleri, istedikleri şekilde giyinebilmeleri ve eğitim alabilmeleri için onları gerek eğitim bursu, gerek iş olanakları sağlanması gibi şekillerde desteklemek istiyoruz.

Bu hedef doğrultusunda, burs vermek isteyen bireylere, kurum ve kuruluşlara sesleniyoruz. Ailelerinden, çevrelerinden ve çeşitli etmenlerden çekindikleri için kimliklerini açık bir şekilde yazamayan onlarca birey desteklerinizi bekliyor. Burs vermek isteyenlerin platformumuzla iletişim kurmalarını ve platformumuzun ağı sayesinde destek bekleyen kadınlara ulaşmalarını hedefliyoruz. Platform olarak maddi bağış alarak değil, burs veren ile burs alanın kontrollü ancak aracısız şekilde buluşmalarını amaçlıyoruz.

Burs vermek isteyen birey, kurum ve kuruluşlar aşağıdaki form ya da mail üzerinden iletişim kurabilirler.

*Güncel veriler.

burs@yalnizyurumeyeceksin.com