Burs

Yalnız Yürümeyeceksin platformu 2021 itibariyle 1000’i aşkın mektup, binlerce kişiden destek mesajı aldı.


Büyük çoğunluğu çok genç kadınlardan gelen bu mektupların çoğunda aşağı yukarı aynı sorun var; ekonomik-sosyal güvencesizlik.

Özellikle başörtüsü takma konusunda çok ciddi baskı gören kadınlar çok büyük tehditlerle karşılaşıyorlar; en yakınlarından-ekonomik, fiziksel, psikolojik, …-şiddet görüyorlar. Çoğu zaman eğitim hayatlarına devam edemiyorlar ya da eğitim haklarının ellerinden alınmasıyla tehdit ediliyorlar, ev hapsine maruz kalıyorlar, zorla evlendiriliyorlar ve ölüm tehditleri alıyorlar. Yaşadıkları çevre ve toplumda zulme uğrayan bu genç kadınlar için sosyal politikalar da çare olmuyor.


Platform olarak, bizlere mektup gönderen kadınlara eğitim bursu, iş olanakları gibi imkanlar yaratmak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda, burs vermek isteyen bireylere ve kurumlara sesleniyoruz; birlikte çok şey başarabileceğimize inanıyoruz!


Şimdiye kadar 13 kadına burs verilmesine aracılık ettik. Platform olarak, burs veren ile burs alanın kontrollü ancak aracısız şekilde buluşmalarını sağlıyoruz.


Burs vermek istiyorsanız veya bu konuda sorularınız varsa aşağıdaki form ya da mail üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

burs@yalnizyurumeyeceksin.com