En kötüsü de oğluma hasret ve çaresiz olmaktı.

Merhaba. Ben Siyah Şerit sayfasından öğrendim sayfanızı. Kapalı bir bayan açılmak istediğini paylaşmıştı, admin de bu sayfayı önerdi ona.

Ben Batman’da oturuyorum. 22 yaşındayım. 17 yaşında iken imam nikahlı bir evlilik yaşadım, 3 yıl sürdü. Sadece şiddet ve hakaret gördüm. Annemle babam ayrıydı diye ailemin geri kalanı bir gün olsun sormadı beni. Hep “Sen istedin bu evliliği” deyip yalnız bıraktılar. “Bak başının çaresine” dediler. O sırada oğlum dünyaya geldi. 2 yaşına kadar ne emeklerle büyüttüm onu. Eski eşim çalışmayan soytarı biriydi. Çok dayandım, yuttum. Oğlum 2 yaşına geldi artık.

Bir gece beni çok kötü döverek dışarı attı, oğlumu bile vermediler bana. Ailemi aradım “Nereye gidersen git” dediler. Teyzeme gittim o gece, eniştem de istemedi beni. O sırada imamın yanına gidip beni boşadılar. Konuştum onlarla, “Oğluna bakamazsın, gidecek yerin yok, bizimle kalsın, biz bakarız” dediler. Hiçbir eşyamı, hiçbir hakkımı ve en önemlisi yavrumu vermeden boşadılar beni. Arkadaşıma gittim ve bir süre orada kaldım. Bir yerde çalışmaya başladım, ev tuttum kendime. İnanın bana, halının üstünde uyuduğum günleri hatırlıyorum ben. En kötüsü de oğluma hasret ve çaresiz olmaktı.

Çocuk yaşta, 14 yaşındayken üvey annemin zoruyla kapandım. Bunca şeyi yaşadıktan sonra “Kim ne der” korkusunu attım kafamdan ve açıldım. Şu an kendimi o kadar iyi hissediyorum ki… Kendime inandım ve güven verdim. Yapmak istediklerinizi insanlar ne der korkusuyla bastırmayın. Çünkü hayat sizin, tercih sizin. Kadınlar her zaman güçlü olun ve inanın kendinize. Ben yaptım ve böyle çok mutluyum.

(Görsel: Per Krohg)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir