Kimsenin namaz kılmaması, alkol alması konuşulmuyor ise benim başörtümden kime ne?

Merhaba. Siteyi nereden buldum bilmiyorum. Ama inanın çok garip bir şekilde burada yazılanları okumak beni rahatlattı. Yalnız olmadığını bilmek bile insanın kalbine su serpiyor.

Ben 25 yaşında, evli bir kadınım. 2 tane de çocuğum var, severek evlendim ve çok da mutluyum. Tek sorunumuz, başörtüsü. Eşimin babası belediye başkanı. Ufak bir köyde, herkesin birbirine akraba olduğu ve tanıdığı bir şekilde yaşıyoruz. Yıllardır açılmak istiyorum, zaten aile baskısı yüzünden gençliğimde zorla kapandım.

Bir kez açıldım, sonra yine kapattılar hayatı zehir ederek. Eşim başta daha anlayışlıydı, bunu bilerek evlendi. Tatillere gittiğimizde “Açıl” diyordu ama köye dönünce tatildeki adam yok oluyordu. Kesinlikle kabul etmiyor, babasının onun erkekliğini ezmesinden ve el aleme karşı ne diyeceklerini düşünüp duruyor. Açıkçası artık inanılmaz derecede yoruldum. Kimse umurumda değil, ne diyecekleri de ne konuşacakları da.

Eşimin ailesi ile altlı üstlü oturuyoruz ve buradan gitme gibi bir lüksümüz asla yok. Onlardan da çekinmiyorum; kimsenin namaz kılmaması, alkol alması konuşulmuyor ise benim başörtümden kime ne? Eşim de dindar olduğu için değil, babasının konumu itibari ile hem kendisine hem çevresine onu rezil edeceğimi düşündüğü için karşı çıkıyor. Eşimi üzmeden, yıpratmadan nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum, bilemiyorum. Lütfen bana yardım edin.

(Görsel: Fanny Ducassé)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir