Türban taktığım için cinsel yönelimi dile getiremiyorum çünkü toplum baskısından korkuyorum.

Merhaba. Ben 12. sınıfa gidiyorum, biseksüelim ve 5 yıldır aile baskısıyla türbanlıyım. Ortaokulda İmam Hatip’e gönderildim. Bizde namaz kılanları gezilere götürürlerdi. Ben de bu gibi ödüller için 7. sınıfta namaz kılayım, dedim. 1-2 ay sonra canım istemedi ama ailemin baskısı yüzünden yıllarca namaz kılıyormuş gibi davrandım. 9. sınıfın sonuna kadar üstümü giyinip odaya kendimi kapatır, 5 dakika oturduktan sonra hiçbir şey yapmadan çıkardım. Sonra bu ikiyüzlülükten sıkıldım ve tamamen bıraktım. 2 yıl boyunca bana bunun lafı yapıldı. “Seni lisede İmam Hatip’e göndermedik, ilk senende değiştin” denildi.

6. sınıfta babam, “Zaten 1-2 seneye başını kapatırsın” diyerek çoktan benim adıma karar vermişti. Cidden de sonraki sene başımı kapattım. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyordum. 8. sınıfa geçtiğimde neden bu kadar erken yaptım diye kendimi sorguladım. O günden beri de başımı hep zorla kapattım. Sonra bir cesaret buldum ve ilk kez 10. sınıfa geçtiğimde bunu arkadaşlarıma dile getirdim, hepsi beni ailemle konuşmam için destekledi. Ben de ailemle konuştum. Ağlayıp duygu sömürüsü yaparak bana vicdan yaptırmaya çalıştılar. “Yaza kadar düşün, sonra konuşuruz” dediler. O sene birkaç defa daha konuştum, hep ertelediler. Sonraki sene bir daha aynı şeyi dile getirdiğimde cevap bile vermediler ve o günden sonra da bir daha cesaretimi toplayamadım.

Geçen bu süre zarfında başımı zorla kapattıkları için dinle ilgili her şeyden soğudum. Geçen sene sahura uyandırıldığım halde oruç tutmadım, yıllardır elime Kur’an’ı almadım. Artık dışarıda başı kapalı bir çocuk görünce ona acıyarak bakıyorum. Dini herhangi bir öğüt duymaya tahammülüm yok. Başımı örtmek zorunda bırakıldığım için bazı günler okul olduğu halde dışarı çıkmıyorum. Türban taktığım için cinsel yönelimi dile getiremiyorum çünkü toplum baskısından korkuyorum. Artık böyle yaşamayı ciddi anlamda istemiyorum. Bunu süs olarak takıyorum diye kendimi kandırmaktan başka bir şey elimden gelmiyor.

(Görsel: Ji Xin)

Comment (1)

  1. Toplum baskısından korkman cok normal çünkü herkes yanındayım kapalı lgbtiq+ vardır dese de bu sadece sözde herkes arkandan atıp tutuyor ve zamanla yalnız kalıyorsun keske bir araya gelebilsek. Ama umursamamayi öğrenmen ve maalaesef buna alisman lazim üniversiteye de bitirince ancak özgür olabileceksin belki de. Bu yüzden ailenden kendini soyutlamaya bak. Şimdi burda yıllarını yaşa türban gelir geçer gibi saçmalıklar yazmayacağım çünkü cok iyi anlıyorum. Bu yaşına kadar çok güçlü bir şekilde geldin. Tanimasam da seni seviyorum kendine cok iyi bak çünkü bir tanesin iyi geceler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir