Ben ondan açılmak için izin almadım, sadece söyledim.

Merhaba. Bu siteyi yeni keşfettim ve çoğu kişinin hikayesini okudum. Dedim, ben de yazayım. Birilerine anlatmak istedim.

Öncelikle ben 8. sınıfta çevremden etkilendiğim için kapandım. Bizim sülale, ablalarım falan genelde kapalıydı. Onlara özendim. Annem de “Ne zaman kapanacaksın?” gibi sorular sorup duruyordu, çok heveslenip kapandım. Okula gittiğimde herkes çok yakıştığını söyledi, çok mutlu oldum. Sonrasında karantinaya girdik. Ben o dönem içerisinde evde hep açıktım, normal olarak sadece dışarı çıkacakken kapanıyordum, yani benim için sıkıntı değildi. Sonra maalesef liselerde kontenjan kalmadığı için 9. sınıfı İmam Hatip’te okumak zorunda kaldım. Sadece sınavlara gittim. Kapanmak zorunluydu ama az bir süre okula gittiğim için pek sıkıntı yaşamadım.

10. sınıfa geldiğimde Anadolu lisesine geçtim ve ben artık kapalı olmak istemediğimi fark ettim. Asla bir kapalı gibi davranmıyordum ya da diğer ibadetleri yerine getirmiyordum. Eşarbı yapmak beni çok sıkıyordu, bunalmıştım, artık açılmak istiyordum. Bunu anneme nasıl söyleyeceğimi bilemedim. Kuzenim de benimle aynı kaderi paylaşıyor, o söyledi ve ailemiz izin vermedi, karşı çıktılar, geçiştirdiler. Bir süre daha dayandım. Sömestr tatilinde açılmak istediğimi tekrar dile getirdim fakat çok daha kötü tepkiler aldım. Artık yapamadığımı, bunaldığımı söyledim ama annem dinlemedi.

Şu an hâlâ kapalıyım ama yaz tatilinde kesinlikle açılmayı düşünüyorum. Ben ondan açılmak için izin almadım, sadece söyledim, onun ne düşündüğü umurumda değil. Bu benim hayatım ve bunu elimden almasına izin vermeyeceğim. Açılınca buraya geleceğim. Umarım bunu isteyen herkes başarır.

(Görsel: GIOVANNI DALESSI)

Comments (3)

  1. Umarım başarırsın ve bunu gerçekleştirirsin kimse kimseye karışmamalı ve herkesin kendi hayatı . aileni mutlu etmek için kapalı dururken kendini üzüyorsun ne yazıkki bunu anlamıyorlar 🙁 açılman dileğiyle sevgiyle kal 💓

  2. umarım dediğin gibi yaz tatilinde dilediğin gibi yaşarsın. ailen okulunu veya özgürlüğünü kısıtlamayacaksa bence kesinlikle öyle yapmalısın. ama özgürlüğünü kısıtlyacaklarsa dikkatli olmanı tavsiye ederim. bu seferki tepkileri daha ağır olabilir.

  3. aynı durumu yasıyorum ne zaman kapanıp hangi okula geçtiğimiz bile aynı umarım senin düsündüğün gibi bende yaz tatilinde basarabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.