Dinlediğim müzik grupları yüzünden beni döven bir anne

Herkese merhaba,

Buraya yazmayı uzun süredir düşünüyordum. Ben 6. sınıfta zorla kapatılmış 12. sınıfın 2. döneminde ise ağlayarak yalvararak açılan bir kızım. Kapalıyken devam eden hakaretler, açılınca daha da arttı. İlk söylediğim zaman annem dayaktan beter etmişti beni. Şimdi açığım, kapalıyken beni sırf kapalı olduğum için seven annem, artık benden nefret ediyor. İnternetten kıyafet baktığımda eğer model kapalıysa izin veren, model açıksa istediğim kıyafeti hakaretlerle reddeden bir annem var. Dinlediğim müzik grupları yüzünden beni döven, giydiğim bol pantolona bile karışan bir annem. Bir keresinde bol bir kıyafet beğenmiştim ve kıyafeti gördüğü an bana tokat atmıştı. Sebebi ise kıyafetin üstünde koyu yeşil rengi olmasıydı. O gün bana vurduktan sonra ona “Yine şeytanlığını gösterdin.” dedim. Bunu dedikten sonra beni daha çok dövdü.

Şimdi söyleyin bana, vurduğu ben mi şeytanım yoksa annem mi şeytan? Hayatımdan hiçbir zaman zevk alamadım. Hep kısıtlandım. Sırf saçım kısa diye annemin bana etmediği hakaret kalmadı. Pantolon giyince erkekler gibi giyinme deyip tekrar tekrar dövdü. Sınıftaki tüm kızları kıskanıyorum. İstediği gibi giyinebiliyorlar. Bir keresinde 6. sınıfta bir erkekten hoşlandığımı anneme söylemiştim. Annem ise “Yoksa sen orospu musun?” deyip tabletimi kırdı. Beni ise herkesin içinde dövdü. 12 yaşındaydım anne, sadece 12 yaşındaydım. Anne demeye bile utanıyorum. Mağazaya gitsek mağazanın içinde beni hüngür hüngür ağlatır, beni rezil eder. Telefonumu kontrol eder, ama benden hep en iyisini bekler. Bana hiçbir zaman güvenmedi, oysaki güvenini kıracak hiçbir şey yapmadım. Abim anneme küfür etse annem sadece susar dinler. Ben hevesimin içine ettin, dediğim zaman olan şeyleri söylemek bile istemiyorum. Eğer anneniz böyle değilse lütfen değerini bilin. Keşke iyi bir annem olsaydı, keşke bu cümleyi kurmak zorunda kalmasaydım.

Comment (1)

  1. Benim de annem böyle. Ama benim annemin bana yaptığı şeyler çok daha farklı. Yani demek istediğim yalnız değilsin. Ben bu durumu aşmaya başladım. Sen de aşıcaksın korkma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir