Eğitim hayatıma son verir mi bilmiyorum ama beni hep böyle korkuttu

Merhaba,

Ben Z. 16 yaşında 11. sınıfa başlayacak bir kızım ve başımdakini çıkarmadan başlamaya hiç niyetim yok. Buraya daha önce 2 kez yazmıştım, biri yayınlanmış ikincisi ne oldu hiç bilmiyorum.

Neyse özet geçeyim anadolu lisesi benim gözümü açtı küçükken herkes liseye geçince kapanıyor sanıyordum ama öyle değilmiş 8. sınıfta akrabalarımdan ve arkadaşlarımdan etkilenip özenip kapandım. Bunu yaparken kimse beni uyarmadı ama 10. sınıfın ortasında açılmak istediğimi söyleyince annem demediğini bırakmadı ve beni vazgeçirdiğini sandı ama hayır vazgeçmedim, sadece bir süre erteledim. Okulda çok başarılıyım bu da benim için avantaj gibi bir şey. Şimdi anneme bu konuyu tekrar nasıl açacağımı bilmiyorum. Tepkisinden korkuyorum. Eğitim hayatıma son verir mi bilmiyorum ama beni hep böyle korkuttu, okuldan alırım diye. Ama hayır o benim okumamı istiyor bunu yapamaz sadece geri çekilmem için söyledi babama gelirsek babamı çok seviyorum her zaman bana karşı anlayışlı oldu. Benimle düzgünce tehdit etmeden konuştu. Hatta açılacağımı söylediğimde babam da yanımızdaydı hiç bir şey dememişti sonra annem ‘Kızına bir şey desene, biz Müslümanız iyice yoldan çıkacak.’ dedi. Babam da ‘Açılmak falan yok saçmalama’ dedi.

İşte böyle 6 aydır nasıl yapabilirim diye düşünüyorum. Bu sefer çok tepki vermezler gibi geliyor, inanın telefonum, laptopum, kitaplarım alınır diye korkmuyorum. El alem ne der diye düşünmüyorum sadece özgürlüğüm verilsin istiyorum. Umarım okul açılmadan bu siteye başarı hikayemi yazmak için gelirim. Çok uzun oldu ama anneme tekrar bu konuyu nasıl açarım yardımcı olur musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir