Umarım artık burada sadece başarı mektupları görürüz

Merhaba, ben Sena. Yaklaşık 1 sene önce açılmak istediğimi, ailemin buna karşı çıktığını ağlayarak buraya yazmıştım. Hiç inancım yoktu çünkü yanımda olan bana destek olan kimse yoktu. Bu savaşın içinde tek başımaydım. Ama ben başardım. Tek başıma girdiğim bu savaşı kazandım. Gözyaşlarıyla geçen, dışarı adım bile atmak istemediğim, ailemin hakaretlerine tehditlerine katlanmak zorunda olduğum bu 1 yıllık savaşı ben kazandım.

Ama en kötüsü, ailemin benim çektiğim acıyı görmezden gelmeleriydi. Boğuluyordum ben, bunu kimse görmek istemedi. Şimdi dinden çok daha uzağım. Beni kafalarındaki bedene sokacakları bir obje değilim ben. Benim hayatım, benim kararlarım ve en önemlisi bu benim bedenim.

Açıldım, her şey çok mu güzel? Hayır. Her aldığım yeni kıyafette kısa açık olmasa bile “Biz sana saçını aç dedik, götü aç” demedik diyorlar. Bu beni sadece o an yaralıyor ama sonra ben istediğimi yine günün sonunda giyiyorum. Bu dünyada kimse bir insanın aklına koyduğu şeyi yapmasına engel olamaz, her zaman bir yol var.

Ben de diyordum asla başaramam, benim ailem çok farklı. Ama başardım. Siz de inanın kendinize. Başaracaksınız. Umarım artık burada sadece başarı mektupları görürüz. Yorum yapıp Instagram hesabını verirseniz, sizinle iletişime geçip bir nebze de olsa yardımcı olabilirim.

Comments (2)

  1. Bu yazı içimde tükenmiş olan umudu biraz olsun yeşertti:) şu güne kadar bu isteğimde hep tektim kimseye söylemiyordum,dün annemle ettiğim büyük bı kavga sonunda ona söyleyemesemde ablama söyledim anlattım sonra çok düşündüm keşke annene de söyleseydin de kurtulsaydın diye ama belkide kendime çok yükleniyorum daha düne kadar ablama söyleyebilmem bile imkansızdı büyük bi adım aslında umarım sonucu güzel olur ve kurtulurum ,tartışılması bile o kadar saçma ki bu kadar normal olan bişey nası bu kadar anormal karşılanabilir neyse benim için imkansız ama umarım en kısa zamanda olur,minik bir umut…

  2. merhabalar bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.aileme nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum instagram;tuvbakorkmaz. ulaşabilirseniz çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir