Bütün okul hayatım boyunca dışlandım ve zorbalık da gördüm

Gençliğimi bir acı yelin muştası vurdu,
Ben ne bileyim
Yaşamanın tadı bu mu?

Mabel Matiz’in şarkılarını çok seviyorum. Kendi yeteneğiyle sesini duyurmasını ve olduğu kişiyi savunmasını da…Bu hayatta istediğim en büyük şey kendim olabilmek. 20 yaşındayım ve tam anlamıyla kendimi tanıyabilmem aslında kalbi olan bir insan olduğumu hissetmem ve gerçekten ne istediğimi anlamam bu yaşımda bu yıl oldu. Geçmiş, belki de en güzel yıllar denebilecek yıllarıma üzülüyorum ama pişman değilim çünkü buna ben sebep olmadım.

Bütün okul hayatım boyunca dışlandım ve zorbalık da gördüm. Ha açık ha kapalı o yıllar her zaman benim için kötü olacak zaten. Ama ilkokul ve ortaokulda dış görünüşüme dayanan zorbalıklar yüzünden 11 yaşında kapandım, ailem de sevindi zaten. İnsanlar yüzünden birkaç yıl süren ağır depresyonda kaldım. 15 yaşından beri sabit kilodayım ve çok zayıfım.

Kimseden destek alamadım, ne yapacağımı bilmiyordum ve kime söylemeye çalışsam daha da beter etti, bu yüzden hep sustum. Kapalıyken kendimi hep ezik hissettim çünkü saklanmak için kapanmıştım. Zaten kendimi hep kusurlu hep istenmeyen biri olarak gördüm. Şimdiyse öyle değil bu yıl diyorum ama zaman içinde çok şey birikmişti içimde artık dayanamadı ve özgürlük çığlıkları atıyor içim.

Kendim olabilmeyi ne kadar istediğimi bir anlatabilsem yıllarca susuz kalmış çölde artık dayanamayacak biri gibi. Şimdi kendimi seviyorum çok fazla şeyin üstünden geldim ve geç de olsa kendimi buldum. Yalnız önümde bir engel var işte: ailem. Açılma konusunu şaka yollu ya da bazen ciddi gibi anneme söyledim önce her zaman konuyu çevirdi ya da günah olduğunu anlattı. Babama test etmek için başka bunla ilgisi olmayan basit şeyler söyledim mesela yönetimin hatalı olduğunu dine bağlanmaması gerektiğini ama ona bile sert bir şekilde karşı çıktı.

Kesinlikle kabul etmeyeceklerini biliyorum ama ben aynı zamanda ne kız ne erkek gibi hisseden bir LGBTQ bireyiyim. Bu yüzden başımı kapatmak benim için çekilmez oluyor artık. Bu dünya düzeni yaşamak için çok anlamsız ama madem varım o zaman kendi sesime sahip olmak istiyorum tekrar ve tekrar KENDİM OLMAK İSTİYORUM!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir