Benim ibadetim yaratıcı ile aramda olan değil midir?

Herkese merhaba, benim buraya ilk yazışım. Bu siteyi önceden bulmuştum, ben de yazmaya karar verdim. Ben 5. sınıftayken okulumdan ayrılmaya karar vermiştim. Kapanmak pek istemiyordum ama ailem mutlu olsun diye bu kararı verip bunun için devlet okuluna 6. sınıfa geçtim ve ilk reglimi olmuştum ve bunun için kapandım, o zaman da online eğitim dönemiydi. Öğretmenler beni tanımıyor ve yüzümü bile görmemişlerdi. Benim de kameram bozuktu ve ben de kameramın çalışmadığını söylerdim. O öğretmenler hep annemi arar ve kameramı düzeltmemi söylerlerdi. Ben de bozuk diyerek 1 yıl boyunca yüzsüz bir şekilde eğitim sürdürdüm. Hiçbir kere bile 6. sınıfta okula gitmedim ve hocalar benim yüzümü görmedi.

Bu sene boyunca ben de dışarı 4-5 kez çıkmışımdır ve kapalı olarak. Onlara açılmak istediğimi söylemekten çok korkardım ve 7. sınıfa geçmiştim, okulda her gün ağlardım çünkü bu dini görevi üstlenemiyordum ve halen daha yapamam. 8. sınıfa geldiğimde girmem gereken LGS ye çalışmaktan çok açılmayı hayal ederdim.

Bu kapanma meselesi beni mahvetmişti. Ben çok da başarılı bir ögrenciydim yine de yerleşebilecek bir puan aldım ama ben 500 puanlık bir öğrenciydim, ilkokulda benden başarılı olmayan arkadaşlarımın 500 puan aldığını duyunca çok ağladım.

Şimdi liseye geçiyorum ve tercih edeceğim okul hakkında her gün bu konu tartışılıyor. Annem imam hatip istiyor bende istemediğimi söyledim. Annem de dedi ki, ” Senin tercihin.” fakat bunu diyip bana kırılıyor ve konuşmuyor. 9. sınıfta artık yeni bir hayatım başlıyor ve ben tekrar nasıl bu açılma konusunu dile getiririm bilmiyorum.

Ben geçen sene bu olayları ailemle çok konuştum, babam yine üzülüyor fakat annem kadar beni ağlatmıyor. Annemin ayrıca ne zaman açılmak istiyorum desem tansiyonu yükseliyor. Gerçekten onlar için başımı örtmek çok zor geliyor, sırf onlar için. Benim ibadetim yaratıcı ile aramda olan değil midir hem? Ben de yaşıtlarım gibi saçımı yaptırmak, istediğim gibi giyinmek istiyorum. Annem ağlayınca çok üzülüyorum ama ben içten kendimi yırtıyorum. Ne yapmam gerekir gerçekten hiç bilmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir