Bu madem Allah’ın isteğiyse ben bunu babam istediği için takmamalıyım

Merhaba, 20 yaşındayım ve neredeyse 11-12 yaşımdan bu yana babam ve onun dindar arkadaş çevresi yüzünden kapalıyım. Küçükken tatile ya da gezmeye gittiğimiz zaman benim yaşımdaki kızları görürdüm… O çiçekli elbiseler, tatlı topuklu ayakkabılar içinde… Eve gittiğimiz zaman onları düşünüp ağlardım. Çünkü ben kapandıktan bir yıl sonra ferace giymeye başladım. Yani 12-13 yaşımda. Küçücüğüm, inanabiliyor musunuz?

Geçen seneye kadar ferace giyiyordum ve nihayetinde normal kıyafetlere geçme cesaretinde bulunabildim. Tabii ki bu da çok sancılı oldu, 2 sene evlatlıktan reddedildim. Evet, sadece feraceyi çıkarttığım için. Elle tutulur bir şekilde yaklaşık 3-4 yıldır tesettürlü olmak istemiyorum. İçimden gelmiyor. Bu madem Allah’ın isteğiyse ben bunu babam istediği için takmamalıyım. İnsanların gerçekten bu konuda yaptıkları tek şey dinden soğumak. Hep böyledir zaten, en çok kendileri dinde zorlama yoktur derler ama sanki seni dinden soğutmak için de her türlü şeyi yaparlar.
Üniversitem yaklaşıyor ve ben başörtüsünü öyle ya da böyle çıkaracağım. Ama ne olursa olsun bunu ailemden gizli yapma istemiyorum. Bu yüzden babamla konuşacağım ve artık karar verdiğimi söyleyeceğim. Sonucu ne olursa olsun bunu yapacağım… Bana şans dileyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir