Varoluşumuza saygı duymayanlara karşı birlikte mücadele edeceğiz

Tek tek, her birinize:

Yazdıklarınızı okurken yaşadığınız zorlukların sizde yarattığı duyguları ben de yüreğimde hissettim.

Yakın çevrene baktığında yalnız olduğunu düşünebilirsin ancak değilsin. Bizler de BURADAYIZ.

Varoluşumuza saygı duymayanlara karşı birlikte mücadele edeceğiz.

Varoluşunu tehdit altında hissediyor olabilirsin. Tehdit, ailenden ya da üçüncü bir şahıstan geliyor olabilir, cinsiyet mühim değil. Saiki siyasi, dini veya kültürel olabilir. Ne olursa olsun sebepler geçerli kabul edilemez. Senin hislerin, düşüncelerin, fiziki varlığın en az başkalarınınki kadar kıymetli. İstediğin gibi yaşamak en doğal hakkın. Çok isterdim bu hakkın hemen, herkesçe kabul göreceğini ve arzu ettiğimiz şeylere kolayca erişebileceğimizi söylemeyi fakat bu konuda fazla iyimser davranmak kendimizi kandırmak olabilir. Ancak bu demek değil ki umutsuzum, asla. Birbirimize sığınacağız ve aklımızla, sabrımızla varoluşumuza saygı duymayanlara karşı duracağız. Dayatılan sözde ” doğruları ” kabul etmeyeceğiz.

Önce kendimize, sonra bizim gibi üzerlerinde tahakküm kurulmaya çalışılan ve bu yüzden hırpalanan kardeşlerimize sahip çıkacağız. Mevcut durumu, içinde bulunduğumuz şartları tahlil ettikten sonra yapabileceklerimize bakıp; fikren, vicdanen ve birbirimizi kollayarak mücadele edeceğiz. En önce yapılması gereken kendi varlığımızı kollamak. Gelebilecek herhangi bir zarardan kendi vücut bütünlüğümüzü korumak. Sonrasında da çalışacağız, ekonomik bağımsızlığımız ve diğer haklarımız için çalışacağız. Zorundayız! Daha çalışkan, daha akıllı, daha uyanık ve daha sabırlı olmak zorundayız! Sahip çıkacağız! İşimize, festivallerimize, müziğimize, yaşamımıza, birbirimize sahip çıkacağız!

Tarih ve insan doğası pek çok kez göstermiştir; varoluşuna, fikirlerine sahip çıkmak zorluklara göğüs germeği ve onlarla mücadele etmeyi gerektirir. Senin için de böyle olacak ancak sonunda Sen kendi özüne kavuşacaksın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir