“Kızlar yılbaşında kapanacak.”

15 yaşındayım, bana yaklaşık 5 senedir “Kapan”, “Kapanmalısın”, “Kapanırsan istediğin kadar gezersin, yeter ki kapan” denildi. Ablam var bir de benim, 18 yaşında. Ona da 9 yaşından beri baskı yapıyorlar. Babam dindar bir insan değildir; içkisi var, kumarı var. Babama “İstemiyorum, kapanmayı düşünemiyorum” desem, direkt vuracağını biliyorum. Eli çok ağır, bunu da çok iyi biliyorum.

Babam dün “Kızlar yılbaşında kapanacak” dedi. Annem de onu destekledi. Ve ben biliyorum ki o başörtüyü kafama bir kere takarsam bir daha asla çıkaramam. 2021 yılına girmekten çok korkuyorum. Korkuyorum, çünkü kapkaranlık hayatımdan o küçük ışığı alacaklar. Hatta şu an tam anlamıyla delirdim diyebilirim. Her gün hastaneye düşmek için elimden geleni yapıyorum. Hani belki o zaman her şeyin kapanmak olmadığını anlarlar… Ya annem bana “Kapan, namaz kıl, istediğin her şeyi yap” dedi. Aklım almıyor ya, aklım almıyor. ‘Her şeyi yap’ ne demek?

Şu bataklıktan kurtulmak istiyorum artık. Bir kere de güneş bana doğsun. “Evet, bugün benim günüm” diyebilmek istiyorum. Ben artık yoruldum ve bir yardım eli beklemekten çok sıkıldım. Şu an yılbaşına 4 ay var ama ben her gün biraz daha güçleneceğim ve o gün geldiğinde ablamla beraber onlara yenik düşmeyeceğim. Ben bu sınavı kazanacağım çünkü bu çocuk halimle içimdeki çocuğu da öldürmelerini istemiyorum.

(Görsel: Hollis Sigler)

Comments (4)

  1. Lütfen diren ve kapanma eğer gerçekten içinden gelmiyorsa yapma bunu kendine bu senin hayatın annen baban bile karşına gelse yinede yapma çünkü bunu istemiyorsun ve eğer bunu yaparsan geri dönüşü çok zor oluyor inan bana..
    Ben 4 senedir isteğim dışında kapalıyım açılmayı hala istiyorum ailemle çok kez konuştum. Eğer istersen instagramdan konuşabiliriz
    @elifsaydannn

  2. Ablan da mı kapanmak istemiyor ablan ile konuş ve benimle görüşün instagram hesabım Ummu3037 konuşmak ve ailenizden kurtulup rahat bir şekilde okumak istiyorsanız yazın ablan ile konuş ablan da aynı fikirde ise ablan ile beraber konuşun benimle ama değilse sadece sen yaz

  3. Tam da şu an gördüm bu yazını ve yılbaşını geçtik ne yazık ki. Evde durumlar nasıl? Umarım ailenin size zorla yaptırmak istedigi bu duruma karşı çıkabilmişsinizdir. Öyle olmadıysa da bir gün dilediginiz gibi yaşayacaksınız, bunu başaracaksınız. Lütfen inanın… ( ve olabildigince harekete geçin…)

  4. Benim önerim eğer dindarlık karşıtlığı konusunda karar vermişsen ailene ben dindarım ama kapanmayacağım demek yerine ben sizin gibi dindar değilim yaklaşımı ile durumu anlat hem daha samimi ahlaklı olursun hem de daha ikna edici olursun. Dindar değilsen dindarım ama kapanmayacağım oyunu oynamak çok zordur aileye karşı. İki türlü faydası olur dindar olmayan birini kapatmak hem anlamsızdır hem de dindar değilim dersen bunu cemiyette söyleme kapanmaya karışmayacağız anlamına gelen pozisyon değişikliği göreceksin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir